VALİ KÖŞGER’DEN 15 TEMMUZ MESAJI : BU ÖNEMLİ TARİHİ BİRLİKTE YAD EDİYORUZ

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma mesajı yayımladı. Ayrıca 15 Temmuz günü yapılacak anma programına da basın ile paylaşılarak vatandaşlar davet edildi.

VALİ KÖŞGER’İN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

14.07.2023

        “Ülkemizin demokrasisine, birliğine ve dirliğine yönelik menfur bir saldırının yıl dönümünde, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nde, milletimizin birlik ve beraberlik ruhunu yürekten hissediyor, bu önemli tarihi birlikte yâd ediyoruz.

        15 Temmuz 2016 gecesi, hain FETÖ’nün darbe girişimiyle ülkemiz derinden sarsıldı. Ancak bu hain saldırı karşısında milletimiz, demokrasiye, özgürlüğe ve vatanına sahip çıkmak için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve O’nun çağrısıyla sokaklara döküldü. Birlik ve beraberlik duygusuyla hareket eden yürekler, tankların önüne geçti, havaalanlarında uçakları durdurdu ve tüm kararlılığıyla bu karanlık girişimi püskürtmeyi başardı.

        Tarihten ve atalarından miras kahramanlıklarına bir yenisini ekleyen necip milletimiz, vatanını ve istikbalini koruma kararlılığını bir asır önce olduğu gibi “Türkiye geçilmez, vatan parçalanmaz” diyerek göstermiş, sinsi niyetler besleyenlere bir kez daha “başaramayacaksınız” demiştir.

        Malazgirt Zaferi’nden İstanbul’un fethine, Çanakkale Savaşları’ndan İstiklâl Harbi’ne, Kıbrıs Harekâtı’ndan 15 Temmuz’a tüm şehitlerimizle ve gözünü kırpmadan şehadete koşan kahraman gazilerimizle aynı ruha sahip aziz milletimiz; iradesine yönelik 15 Temmuz kalkışmasında gösterdiği şanlı direnişle demokrasiye olan inancını ve bağlılığını da bir kez daha kanıtlamıştır.

        15 Temmuz, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, aynı zamanda şehitlerimizi andığımız müstesna bir gündür. Bu topraklar için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi şükranla ve minnetle yâd ediyoruz. Onların aziz hatıralarını yaşatmak, emanetlerine sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Bu vesileyle, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize esenlik diliyorum.

        15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü vesilesiyle, tüm vatandaşlarımızı birlik olmaya, demokrasimize sahip çıkmaya ve Türkiye’nin geleceğine inanmaya davet ediyorum. Bu coşkulu günü anlamlı etkinliklerle kutlayalım, demokrasiye olan bağlılığımızı bir kez daha gösterelim.

        Bu duygu ve düşüncelerle, İzmirli hemşehrilerim başta olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Yavuz Selim Köşger

İzmir Valisi

izsaıtla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı yayımlandı.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Programı (2023)

10.07.2023

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Programı                                                                       

10.00     Kadifekale Hava Şehitliği ziyareti

20.00     15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı Başlangıcı ve 15 Temmuz temalı belgesellerin gösterimleri

20.30     Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

20.33     Kur’an-ı Kerim tilaveti

20.50     Mehteran Konseri (Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi)

21.30     İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’in açılış konuşmaları

(Konuşma sonrası Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu Sancak teslimi)

Protokol Konuşmaları:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz 2023 günü yapacağı halka hitabının canlı olarak ekranlardan verilmesi

22.30     Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz 2016 gecesi TV ekranlarından yaptığı çağrının gösterimi

22.40     Kahramanlık Türküleri Konseri

23.10     Zeybek Gösterisi (Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu)

23.35     Semazen Gösterisi (Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi)

23.50     Darbe kalkışmasının ilk görüntülerinden oluşan videoların gösterimi

00.13     Tüm camilerde aynı anda sela okunması00.20     Fetih Suresi’nin okunması ve Dua   

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir