ESNAFINA EĞİTİM GÜZELBAHÇE ESNAF ODASI’NDAN

İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği(İESOB)’ne bağlı Güzelbahçe Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Özel Ela Kişisel Gelişim Kursu arasında imzalanan protokol ile, oda üyelerine indirimli eğitim hizmetleri sağlanacak.

Oda başkanı Veli Merttürk ile Kurs yetkilisi Fulya Eskicioğlu arasında imzalanan protokol bir yıl geçerli olacak. Protokole göre, oda üyelerine ve birinci dereceden yakınlarına, 5-6-7-9-10 ve 11. Sınıf çalışmalarında, 8. Sınıf LGS ve 12. Sınıf YKS sınav eğitimlerinde yüzde 25 oranında indirim uygulanacak.

Geleceğe yatırım

Esnaf sanatkarların Türk toplumunda insanları birleştiren unsurlara sahip olduğunu kaydeden Güzelbahçe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Veli Merttürk, ‘Üyelerimiz sadece ekonomik yaşama değil, sosyal hayata da katkı koyarlar. Eğitim de geleceğimiz, ülkenin birliği için çok önemli. Bu şekilde geleceğimizin teminatı evlatlarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesine katkı vermeye çalıştık.’ Dedi.

Esnaf kesiminin zor şartlarda çalıştığını hatırlatan Merttürk, ‘üyelerimizin sermayeleri sınırlı, gelirleri düşük. Zor ekonomik şartlar altında ailelerinin, yakınlarının ağır eğitim masraflarının hiç olmazsa bir kısmını azaltmak düşüncesindeyiz. Güzelbahçe esnaf sanatkarı bütünlüğünü koruyan, güzel bir camia. Bu camiaya hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz’ şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir