DEÜ’LÜ UZM. DR. YILMAZ, PROJESİYLE HARVARD’A ORTAK OLDU

Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde yumuşak dokular üzere proje hazırlayan Uzm. Dr. Birtan Tolga Yılmaz, Dünyaca ünlü Harvard Üniversitesiyle projesini ortak yürütecek.

Dünya’nın önde gelen üniversiteleri arasında saygın bir yere sahip olan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Amerika’dan Harvard University ile diş tedavisi alanında önemli bir çalışmanın ilk adımını attı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı Multidisipliner Dental Biyomalzemeler Yüksek Lisans Programı’ndan Uzm. Dr. Birtan Tolga Yılmaz, “Üç Boyutlu Yumuşak Doku Rejenerasyon Modeli Geliştirilmesi” konusunda Harvard School of Dental Medicine Araştırma Laboratuvarına araştırmacı olarak kabul edildi. Uzm. Dr. Yılmaz, “Yeni model ile ülkemize faydalı ürünler geliştirilerek diş tedavisi konusunda bilim dünyasında önemli katkılar sağlanacaktır.” Dedi.

DEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Aliye Akcalı da, “Uzman Dr. Birtan Tolga Yılmaz, Periodontoloji alanında iyi bir klinisyendir. Yaptığı başarılı çalışmalar neticesinde başvurduğu Harvard School of Dental Medicine Araştırma Laboratuvarından araştırmacı olarak kabul aldı. Üniversitemizde kazanmış olduğu birikimlerle büyük projelere imza atacağına inanıyorum. Bu proje diş tedavisinde önemli yenilikler sağlayacak. Dokuz Eylül Üniversitesi ve Harvard University arasındaki birçok projenin ilk adımı olacak.” Dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nüket Hotar’da projede yeralanları kutladı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir