DEÜ’YÜ TERCİH EDECEKLERE YÖK DESTEK BURSU

DEÜ’YÜ TERCİH EDECEK ÖĞRENCİLERE YÖK’TEN DESTEK BURSU

Türkiye’de “Araştırma Üniversitesi” unvanına sahip 20 üniversiteden biri olan Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ), belirli bölümleri tercih edecek öğrencilere YÖK’ten ‘Destek Bursu’ müjdesi geldi. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Geleceğin Dokuz Eylüllüleri, akademik yaşamları boyunca her zaman önemli desteklere sahip oluyor. Yüksek Öğretim Kurulu, seçkin Üniversitemizin bölümlerini tercih edecek öğrencilerimize verdiği karşılıksız burslarla, onların başarılarına katkı sağlıyor” dedi.

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), araştırma üniversitesi olan Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ) bazı bölümlerini tercih edecek öğrencilere karşılıksız burs desteği vereceğini açıkladı. Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik ve Yapay Zeka Mühendisliği alanlarında tercih yapacak öğrenciler, belirli koşulları taşıdıkları takdirde geri ödemesiz burs imkanı elde edecek. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı da; Türkiye’nin en eski eğitim fakültelerinden biri olan Buca Eğitim Fakültesi’ndeki belirli öğretmenlik bölümleri ile Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerini seçen öğrencilere karşılıksız burs verecek.

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, YÖK ve MEB’in Türkiye’nin seçkin Araştırma Üniversitelerinden biri olan DEÜ’yü tercih edecek öğrencilere karşılıksız burs desteği vereceğini belirterek, “Köklü bir geleneğe ve akademik altyapıya sahip Araştırma Üniversitemizi seçecek öğrencilerimizi; ülkemize, milletimize hayırlı bireyler olarak yetiştirmek, onlara destek olmak kurumumuzun öncelikleri arasındadır. Yüksek Öğretim Kurulu ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın verdiği burslar; öğrencilerimizin daha rahat bir eğitim hayatı yaşamaları, akademik ve sosyal imkanlara daha fazla erişmeleri ve mezuniyet sonrası meslek hayatlarına daha donanımlı şekilde başlamaları açısından büyük önem taşımaktadır” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir