NİHAYET : TEPECİK MAHALLESİ DOĞALGAZ YAKACAK

TEPECİK MAHALLESİ BU KIŞ DOĞALGAZ YAKACAK

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Tepecik Mahallesi’nin doğalgaz konforuna kavuşması için altyapı çalışmalarına 1 Eylül tarihi itibariyle başlanacağı müjdesini verdi.

Tepecik Mahallesi doğalgazına kavuşmak için gün sayıyor. “Bu kış Tepecik Mahallesi doğalgaz yakacak” diyen AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, 1 Eylül itibariyle altyapı çalışmalarına başlanacağının bilgisini verdi. Seferihisar’da doğalgaz kullanımının yaygınlaşması için yoğun bir mesai yürüttüklerini belirten Başkan Aydın: “Seferihisar’ın bir ucundan diğer ucuna, tüm mahallelerini doğalgaza kavuşturmak için yoğun bir mesai yürütüyoruz. Konuyu İl Başkanımız Sayın Bilal Saygılı ve İzmir Milletvekillerimiz ile birlikte takip ediyoruz. Bu süreçte başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve önceki dönem İzmir Milletvekilimiz Sayın Binali Yıldırım’ın da büyük destekleri oldu. Tepecik Mahallesi bu kışı doğalgaz konforuyla geçirmesi için kelimenin tam anlamıyla İzmir ve Ankara yollarını aşındırdık. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz Ankara ziyaretlerimizin ardından AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcımız Sayın Emrullah Duran ile birlikte İzmir Doğalgaz Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sayın Zülküf Turhan ile yaptığımız istişareler sonucunda ilçemiz Tepecik Mahallesi’ni doğalgaza kavuşturmak için altyapı çalışmalarının başlatılması noktasında 1 Eylül tarihini aldık.” Dedi.

Altyapı çalışmalarının hızla tamamlanacağını iddia eden Başkan Aydın: “Bu kış Tepecik Mahallesi doğalgaz konforuyla buluşacak. Israrlı takiplerimiz ile Seferihisar nüfusunun yarısından fazlası doğalgaz ile buluştu. Seferihisar’ın tüm mahallelerinin doğalgaza kavuşması için çalışmalarımız sürüyor.  Seferihisar’da, her ailemiz doğalgaz talebinde bulunuyor. Her hane bu imkanlardan faydalanmasını içtenlikle istiyoruz. Ancak bu yatırımlar sırayla gerçekleştiriliyor. AK Parti olarak Seferihisar’ı güzelleştirecek, Seferihisarlılar’ın hayatını kolaylaştıracak tüm yatırımların takipçisi olacağız. Seferihisar’da tüm evler doğalgazla buluşana kadar doğalgaz Seferihisar’da AK Parti için önemini koruyacak” dedi.

120 Milyon TL’lik Boru Hattı Projesi Devam Ediyor

Geçtiğimiz aylarda taşımalı sistemin tam kapasiteye ulaşmasının ardından doğalgaz olmayan mahallelerin de doğalgaza kavuşturulması, ana hattın Güzelbahçe’den Seferihisar’a bağlanması için çalışmalara başlanıldığını dile getiren Başkan Aydın, “Doğalgazın Seferihisar’da yaygınlaşması, her ailemizin hayali. Ancak, bu yatırımlar sırasıyla gerçekleştiriliyor, zamanla kapasite artırımı yapılıyor. Taşımalı doğal gazın şimdiki kapasiteyle yeterince dolduğu bir gerçekti. Fakat doğal gazın ulaşmadığı bölgeler için ana hattın devreye girmesi şarttı. Neyse ki, bölge milletvekillerimizin güçlü desteğiyle işleri yoluna koyduk ve 120 milyon TL kaynak sağlandı. Şimdi yüklenici firma hızlı adımlarla boru hattı döşeme çalışmalarını yapıyor. Yıl sonuna kadar altyapıda tam bir enerji dönüşümü yaşanmasını bekliyoruz. Siyasi görüşü ne olursa olsun, hizmetlerimizi herkes için sunmaya devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir