İZMİR İŞ DÜNYASI 23 NİSAN’I KUTLADI

İzmir İş Dünyası’ndan 23 Nisan kutlaması

İzmir İş Dünyası’nın STK temsilcileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birer mesajla kutladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve sevgiyle anan STK Başkanları, çocuklara armağan edilen bu bayramın anlamına işaret ederek geleceğe umutla bakmaya ve Türkiye Cumhuriyeti’ni yüceltmek için çalışmaya devam edeceklerini söylediler.  

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kasalı: Çocuklar aydınlık yarınlara öncülük edecekler”

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve millet egemenliğinin ilan edildiği 23 Nisan 1920 tarihimizin dönüm noktalarından biridir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde bağımsızlığını kazanan Türkiye, 103 yılda her alanda büyük kazanımlar elde etmiş, gerçekleştirdiği atılımlarla büyük başarılarla ulaşmıştır. Çocuklarımızın yurt sevgisine ve çalışkanlığına olan güçlü inancıyla TBMM’nin açıldığı bu günü çocuklara armağan eden Atatürk, geleceği öngörebilen nadir liderlerden biridir. Evlatlarımızın önemli sorumluluklar üstlenerek ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşmasına öncülük edeceklerine yürekten inanıyorum.

Bu duygularla Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Kurtuluş Savaşı Kahramanlarını bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.

GİFED Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter: “Çocuklar geleceğimizin teminatıdır”

İstiklal Harbimizin karargahı aynı zamanda bağımsızlığımızın sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. Yıldönümünü kutlamanın sevincini, heyecanını ve coşkusunu yaşıyoruz. 23 Nisan 1920 sadece TBMM’nin açılış tarihi değil, vatanımızın dört bir tarafının işgal edildiği, milletimizin yok olmanın eşiğine geldiği hayati bir dönemde, Türk Milletinin yeniden dirilişinin, şahlanışının timsali, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı gündür.

 “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla Kurtuluş Savaşını başlatan aziz milletimiz, tüm imkansızlıklara rağmen, ayağına pranga vurulmasına izin vermemiş, o çetin mücadeleyi zaferle neticelendirmiştir.

 Gazi Mustafa Kemal’in 23 Nisan’ı “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak çocuklara hediye etmesi, şanlı bir maziye sahip milletimizin mirasçısı çocuklarımızın, geleceğe güvenle bakabilmemizin en güçlü teminatı olmasındandır.

 Çocuklarımıza düşen görev, bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan ve başarılı fertler olmaktır.

 Bu dileklerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bu müstesna bayramını gönülden tebrik ediyorum.

İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt: “Cumhuriyetin temelinin atıldığı gün”

Bu özel günde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarken, tarihimizin önemli bir dönüm noktasını anıyoruz. 23 Nisan 1920, milletimizin egemenlik hakkını resmen ilan ettiği, demokrasinin ve Cumhuriyetin temel taşlarının atıldığı bir gündür.

Bugün, aynı zamanda çocuklarımızın bayramıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz” sözleriyle çocuklara verdiği önemi ve gelecek kuşaklara olan umudu işaret etmiştir.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, sevgi, saygı ve eşitlik değerlerini aşılayarak, onları çağdaş ve ileri bir Türkiye için hazırlamak en büyük sorumluluğumuzdur. Onların eğitimine ve refahına verdiğimiz önem, ülkemizin geleceğine yatırım yapmaktır.

Bu anlamlı günde, sevgi, kardeşlik ve hoşgörü duygularıyla dolu bir bayram coşkusu içinde olmamız dileğiyle, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyoruz.

İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin: “23 Nisan egemenliğin halka verildiği gündür”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti için bir dönüm noktasıdır. Bu tarih, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, demokrasinin ve egemenliğin halka ait olduğunun ilan edildiği anlamlı bir gündür.

23 Nisan aynı zamanda çocuklarımıza armağan edilmiş bir bayramdır. Atatürk, çocuklara olan güvenini vurgulamış ve onlara geleceğin liderleri olarak güçlü bir inançla bakmıştır. Çocuklarımız, ülkemizin geleceğidir ve onlara en iyi eğitimi sağlayarak, onların potansiyellerini ortaya çıkarmak ve onları milli değerlere sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmek, hepimizin ortak görevidir.

Bu anlamlı günde, tarihimizin kahramanları olan şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Onların vatan için gösterdikleri fedakarlıklar, Türk milletinin bağımsızlık ve güvenliği için gösterdikleri azim ve cesaret her zaman hatırlanacaktır.

Bugün aynı zamanda, Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımlarını kutlama ve daha da ileriye taşıma fırsatıdır. Özellikle biz kadınlar Türkiye Cumhuriyeti’ne çok şey borçluyuz. Birlik ve beraberlik içinde, demokratik değerlere ve laikliğe sahip çıkarak, Türkiye’nin daha güçlü, daha müreffeh ve daha adil bir gelecek inşa etme kararlılığını taşıyoruz. Bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha kutluyorum.

EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şahika Aşkıner: “Türkiye Cumhuriyeti’nin ayak sesleri dünyaya duyuruld”

23 Nisan 1920 halk iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gündür. Cumhuriyetimizin en önemli yapı taşı olan “Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünün vücut bulduğu TBMM, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde çok zor şartlarda, büyük özveri ve emekle oluşturulmuştur.

Milli mücadele şartlarında dahi hedeflediği demokratik cumhuriyet yolunda yürümekten vazgeçmeyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, o şartlar altında TBMM’yi toplayarak Türkiye Cumhuriyeti’nin ayak seslerini tüm dünyaya duyurmuştur.

Bu kutlu günü tüm dünya çocuklarına armağan eden Atatürk, bu anlamda dünya çocuklarına bayram hediye eden ilk ve tek önder olarak dünya sahnesinde bir kez daha yer edinmiştir. Çocuklarımıza özgür, bağımsız, laik ve demokratik bir cumhuriyet bırakmak, onlara cumhuriyetimizin faziletlerini öğretmek, göstermek ve hatırlatmak da hepimizin görevidir. Bu ülkeyi ve TBMM’ni bizlere emanet eden  başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, rahmet  ve minnetle anıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerimle tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

İzmir Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı Yaşar Zengin: “Atatürk çocuklara bayram armağan eden tek lider”

Egemenliğin kayıtsız ve şartsız olarak millete devredildiği, bağımsızlığımızın ve milli iradenin hâkimiyetinin tüm dünyaya ilan edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 103’inci yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz.

Dünyada çocuklarına bayram armağan eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke olduğumuzu ifade ederek yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, tüm dünya çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temenni ediyorum.

Bu vesileyle, 23 Nisan’ı armağan eden Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, büyük bir minnet ve şükranla anıyorum.

TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Engin Korkmaz: “23 Nisan ışığı 103 yıldır parlamaya devam ediyor”

Öncelikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm ülkemize kutlu ve mutlu olmasını dilerim. 103. yıl önce, 23 Nisan 1920 tarihinde halkın egemenliğinin tesis edilmesi anlamına gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması vesilesiyle bayram olarak kutlanmaya başlanan bu kutlu gün, tam 103 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’nin yönetim şeklini ve halkın iradesinin en net göstergesi olarak parlamaya devam ediyor.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş mücadelesinde yetim ve öksüz kalan yoksul çocuklarından yola çıkarak bu günü tüm dünya çocuklarına armağan etmesi de atamızın gelecek nesillere verdiği önem ve değeri gösteriyor.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini ve kuruluş felsefesini bünyesinde barındıran, Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir sözü ile dimdik ayakta olan TBMM, hala ilk günkü gibi değerli, önemli ve ağırlıktadır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm ulusumuza ve çocuklarımıza kutlu olsun.

EGOD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Torun: “Ulusal egemenliğin tescillendiği gün”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920, asırlardan beri hür ve bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı hayatın şartı kabul etmiş olan Türk Milletinin ulusal egemenliğinin tescillendiği gündür.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramı olmakla birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.

Bu duygularla, siz çocuklarımıza armağan edilen ve milli iradenin her şeyin önünde olduğunun ifade edildiği bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, saygılar sunuyorum.

EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul: “Çocuklarımızı iyi bireyler olarak yetiştirmeliyiz”

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 103. yıl dönümünü ve Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşku ve gururla kutladığımız, 23 Nisan 1920 tarihi sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihini değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gündür.

Çocuklarımızın ulusal bağımsızlığın teminatı olduğunu her fırsatta dile getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünyanın hiçbir ülkesinde yapılmayanı yaparak, Millet Meclisi’nin açıldığı günü çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir.

Bize düşen görev ise çocuklarımızı bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan, başarılı, demokrasiye ve insan haklarına saygılı vatan ve milletini seven bireyler olarak yetiştirmektir.

Bu vesileyle yarınlarımızın güvencesi, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve bütün vatandaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet, sevgi ve özlemle anıyorum.

KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Senem Kılıç: “Güçlüklerle baş edebilecek yetenekli gençler yetiştirmeliyiz”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının ve “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesi ışığında, milli egemenliğimizin ilan edilişinin 103. yıldönümünü coşku ve heyecanla kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. 23 Nisan 1920, kader ve gönül birliği içerisindeki Türk Milleti’nin istiklal ve istikbal mücadelesi için şaha kalktığı kutlu bir tarihtir. Her yıl dünya çocukları ile birlikte kutlamakta olduğumuz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada ilk ve tek çocuk bayramıdır.

Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın, kendi başına karar verebilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir. Dileğimiz, tüm dünya çocuklarının sevgi, barış ve huzur içinde, kardeşlik duygularıyla her günü bayram coşkusuyla yaşamalarıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Milli Mücadelede emeği geçen herkesi saygı ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu Can Günel: “Birlik ve beraberlik içinde kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Bugün; bağımsızlığımızı ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ifade eden, Türk Milletinin iradesini temsil eden, Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği Türkiye Büyük Millet Meclisinin 103. Kuruluş Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı milletçe birlik ve beraberlik içerinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

23 Nisan 1920, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi değil, aynı zamanda kader birliği yapan aziz milletimizin istiklal ve istikbal mücadelesinde dönüm noktası, milletin egemenliğine dayanan demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür.

23 Nisan 1920, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla kurulan Meclisimizin, tam bağımsızlık uğruna sarf ettiği azim ve kararlılığını dünyaya ilan ettiği gündür.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu kutlu günü “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak egemenliğimizi sonsuza kadar koruyacak olan çocuklarımıza armağan ederek, aziz milletimizin bağımsızlığımız uğruna verdiği kutsal mücadeleyi nesilden nesile unutulmadan aktarılmasına vesile olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle, bize bu güzel vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir