İTÜ GVO İLE ÖZEL ÇOCUKLAR ARASINDA DOSTLUK TOHUMLARI ATILDI

İzmir Teknoloji Üniversitesi (İTÜ) Geliştirme Vakfı İzmir Okulları, özel gereksinimli öğrenciler ile gönüllü öğrenciler arasında dostluk tohumlarının atıldığı Best Buddies Eşleştirme Töreni’ne ev sahipliği yaptı. 
Özel gereksinimli 200 milyon bireyin; sosyal, fiziksel ve ekonomik izolasyonuna son vermeyi amaçlayan küresel sivil toplum kuruluşu Best Buddies, özel gereksinimli bireylerin okula ve sosyal hayata entegre olmaları için özel bir program hazırlıyor. Best Buddies Projesi kapsamında gönüllü öğrenciler, İTÜ Geliştirme Vakfı İzmir Okulları’nda bir araya geldi. Eşleştirme törenlerinde arkadaşlığın ilk adımları atıldı. Kardeş okul Şehit Polis Murat Koç Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin folklor oyunları ise ayakta alkışlandı. 


Etkinliğin onur konuğu ise Milli Sporcu olan Çağla Kubat Windsurf Yelken Kulübü Başkanı Çağla Kubat oldu.  Kubat “Burada kurulacak dostluklar hepimiz için unutulmaz olacak. Bu arkadaşlığı kurmak çok yüce bir duygu. Sizler adına çok heyecanlıyım. Gençlere böyle özel bir fırsat sağlayan, yol gösteren ve yollarına ışık tutan herkese teşekkür ederim” dedi. Kendisinin de üç kuşaktır İTÜ değerleri ile beslenmiş bir aileden geldiğini söyleyen Kubat “İyi ki İTÜ’lüyüz. Birlikte böyle güzel projeler üretmeye, Türkiye’ye ve Dünyaya faydalı olmaya devam edelim” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir