DÜNYADA 12 MİLYON ÜYESİ BULUNAN CELALİ AŞİRETİ, İZMİR’DE DE DERNEK KURDU

Dünyada 12 milyon üyesi bulunan Celali Aşireti, İzmir İl Başkanlığı için bir araya geldi. Celali Aşireti İzmir İl Başkanı Kerem Aldırmaz seçilirken, kanaat önderi Selahattin Bağıran belirlendi.

Celali Aşiretine mensup iş insanları ve kanaat önderlerinin katıldığı etkinlik Bornova’da gerçekleşti. Celali Aşireti Federasyon Başkanı Mustafa Avcı ve diğer yöneticilerin de katıldığı toplantıda Celali Aşireti İzmir İl Başkanı Kerem Aldırmaz seçildi. Dünyadaki en büyük STK olmayı hedefleyen aşiretin dünyada 12 milyon üyesinin bulunduğu bildirildi.

Binden fazla davetlinin katıldığı etkinlikte konuşma yapan Celali Aşireti Federasyon Başkanı Mustafa Avcı, “Akrabaların birlik beraberliğinde ve barış içerisinde dünya genelinde 12 milyon nüfuslu 140 aşiretin çatısı olan Celali Ailesi’nin birliğini daha da güçlü kılmak için yola çıktık. Ülkemizde ve yurtdışında en büyük STK olmayı hedefliyoruz. Büyük kitlemiz ile daha nice büyük organizasyonlar yapmaya devam edeceğiz. İzmir’de en yakın zamanda dernekleşmeye gideceğiz.” şeklinde konuştu. Avcı, toplantıyı düzenleyen İzmir İl Başkanlığı yönetiminden iş insanı Maksut Bağıran’a da teşekkür etti. 

Bornova’da düzenlenen toplantıda Kerem Aldırmaz Celali Aşireti İzmir İl Başkanı seçilirken ve Selahattin Bağıran kanaat önderi olarak belirlendi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir