HÜGÜL : HEM LGS’DE HEM DE SU TOPU’NDA ŞAMPİYON

Çifte başarıya ödül…

-Tam puan alan, kaptanı olduğu su topu takımı ile de Türkiye şampiyonluğunu göğüsleyen Mertcan Hügül, altın ve plaketle ödüllendirildi

2022 Liselere Giriş Sınavı’nda 500 tam puan alan ve kaptanı olduğu sutopu takımıyla Türkiye şampiyonluğunu kazanan Mertcan Hügül, 5’inci sınıftan bu yana sınava hazırlandığı Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları Güzelyalı Kurs Merkezi Müdürü Nevin Gönül Polat tarafından ödüllendirildi.

Anaokulu öğretmeni anne Sevda Hügül, ESHOT’ta şef olan baba Serkan Hügül ve kendisi de başarılı bir öğrenci olan kardeşi Çağatay ile birlikte plaket ve altın ödülünü alan Mertcan Hügül, duygularını şöyle anlattı:

“Deneme sınavlarında da sürekli tam puan aldım, ayrıca sınav sonrası soruların doğru yanıtlarına bakınca sonuçtan emin oldum. Çok mutluyum. Aileme. Bana bugüne kadar destek veren ve katkıda bulunan tüm öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. Sporu da çok seviyorum. Antrenmanlarımı ders ve sınava hazırlık döneminde bile bir gün olsun aksatmadım. Çok çalışmak değil, planlı ve programlı çalışmak kazandırdı.”

Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları Güzelyalı Kurs Merkezi Müdürü Nevin Gönül Polat da “Beşinci sınıftan bu yana eğitim verdiğimiz öğrencimizin hem ders ve sınavda gösterdiği başarı hem de spordaki başarısını kutluyoruz. Çok çalışmanın değil verimli çalışmanın önemini anlatması açısından Mertcan’ın başarıları çok önemli bir örnek oluşturuyor” dedi. Hügül ailesi de Mertcan ile gurur duyduklarını dile getirdi. Mertcan İzmir Fen Lisesi’ni tercih edeceğini belirtirken, meslek seçimi yapmadığını şu anda en önemli hedefinin sutopu milli takımına seçilmek olduğunu da belirtti

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir