HAMZA DAĞ, 2 MÜJDE VERDİ 90 DAKİKA ÜCRETSİZ OLACAK, SUYA DA YÜZDE 50 İNDİRİMLİ

HAMZA DAĞ, 2 MÜJDE VERDİ 90 DAKİKA ÜCRETSİZ OLACAK, SUYA DA YÜZDE 50 İNDİRİMLİ

Cumhur İttifakı’nın AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Hamza Dağ, 2 müjde  verdi “90 dakika ücretsiz olacak, Suya da yüzde 50 indirim gelecek“ Dedi.

Hamza Dağ Pazar günkü seçim programlarında sendika ve Konyalı İş İnsanlarıyla buluştu. Tüm Memur Sen Demokratik Sağlık Sen Sendikası ve ardından İzmir Konyalılar Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nce düzenlenen kahvaltı programlarına katıldı. Sendikadaki basın kapalı gerçekleşen programdan sonra Konyalı İş İnsanlılarına hitaben konuşan Hamza Dağ, bilişim ve teknoloji alanında İzmir’in önünü açacak projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Hamza Dağ, düzenlenen kahvaltılı programda, İzmir Konyalı Sanayici ve İş İnsanları Derneği üyelerine seslenerek, 13 de açıklayacağı iki müjdeyi burada vereceğini belirterek ulaşımda 90 dakika süre içinde toplu ulaşıma ikinci ve daha sonraki binmelerin ücretsiz olacağını ayrıca içme suyunun da yönetme geldikleri taktir de yüzde 50 indirimli olacağı müjdesini verdi.

İzmir için bu güne kadar çalıştığını sokak sokak bildiğini vurgulayan Dağ, yaptığı konuşmada, yerel sorunlara çözüm bulmak için AK Parti hükümetlerinin gerekli çalışmaları yaptığını, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin makul taleplerini de geri çevirmediğini belirtti.

Narlıdere ve Buca metroları, Yeşillik Caddesi’nin Büyükşehir Belediyesi ağına alınması, Bornova ilçesindeki Özkanlar Semti pazar yeri sorunu gibi konularda yerel yönetime hükümetin verdiği destekleri anlatan Dağ, “Bahane üretme konusunda üzerlerine yok arkadaşların ama bir tane bahaneleri yok. Sadece Büyükşehir’in mi? Konak Belediyesi, (2020’deki) depremden sonra ‘Yeni belediye binası yapacağız, belediye binamız depreme dayanıksız, bize 100 milyon liralık kredi ayarlar mısınız?’ dedi. Onu da yaptık. Sonra binayı yapmaktan vazgeçtiler.” dedi.

Hamza Dağ, 2 müjde verdi 90 dakika ücretsiz olacak, Suya da yüzde 50 indirimli

Toplu ulaşımda “90 dakika” uygulaması getireceklerini, su tarifesinde yüzde 50 indirim yapacaklarını, belediye ihalelerini sosyal medya hesaplarından canlı yayımlayacaklarını ifade eden Dağ, şunlara da değindi:

“Çandarlı Limanı ve arkası ile alakalı Ulaştırma Bakanlığımız bir çalışma içinde. O çalışmaya Büyükşehir olarak katkı sağlayacağız. Yenilenebilir enerjiyle ilgili, orayı hareketli hale getireceğiz. Yeni organize sanayi bölgesi çalışmalarımız olacak. İzmir’i bacasız fabrika yapmak için bilim ve sağlık turizminin merkezi yapmak durumundayız. Nasıl Ankara savunma sanayinde merkez olmuşsa biz de bilişim, teknoloji, teknokent anlamında İzmir’in önünü açacak işleri hayata geçireceğiz.”

İzmir’de artık kronik sorunların ötelenip kenara konulmasına izin vermeyeceklerini vurgulayan Dağ, “Asıl yazacağımız hikaye gönüllere girme hikayesi olacaktır.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir