BORNOVA STK YERLEŞKESİNE 65 BİN ZİYARETÇİ

STK Yerleşkesi, 63 bin 138 ziyaretçi ağırladı

Bornova 2023’te de  STK’ların evi oldu

Bornova Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olarak 2021 yılında hayata geçirilen Bornova Belediyesi Altındağ Atatürk Kültür Merkezi Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi 2023 yılına hızlı başladı. Açıldığı günden bu yana 1198 etkinliğe ev sahipliği yaparak 63 bin 138 kişiyi ağırlayan merkezde son 6 ay içinde de 383 toplantı, genel kurul ve etkinlik gerçekleşti. 15 bin 534 kişi de misafir edildi.

Bornova Belediyesi’nin STK’ları tek çatı altında toplamak için projelendirdiği Bornova Belediyesi Altındağ Atatürk Kültür Merkezi Sivil Toplum Kuruluşları  Yerleşkesi STK’ların merkezi haline geldi. Dernekler başta olmak üzere vakıf, federasyon, konfederasyon, temsilcilik, platform, kooperatif, topluluk, sivil inisiyatif, sivil ağ ve girişim gibi 400’ün üzerinde STK’nin evi oldu. Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan  geleceğin yeni nesil çalışma modeli Co-working Space konsepti ile üyelerine sürdürülebilir çalışma, toplantı ve etkinlik alanları ile özel bir çalışma ortamı sunan merkezde 2023 yılının ilk 6 ayında 383 etkinlik gerçekleştirildi. Bu etkinliklerde 15 bin 534 misafir ağırlandı.

Güçlü işbirlikleri

Hizmete geçirdikleri yerleşke ile STK’ların hem kendi aralarında hem de belediye ile iletişim ağını arttırarak, ortak çalışma kültürünü geliştirmelerine, üretken ve yaratıcı olmalarına katkı sağladıklarına dikkat çeken Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “STK’ların en büyük sorunlardan biri bina ve toplantı salonu ihtiyacı oluyordu. Biz bu sorunu çözerek güçlü iş birliklerinin temelini attık” dedi. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir