MÜSİAD İZMİR ŞUBESİ 15 TEMMUZ MESAJI

MÜSİAD İZMİR ŞUBESİ 15 TEMMUZ MESAJI

Müstakil Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Temur da 15 Temmuz Mesajında,

“FETÖ’nün sinsice devletin tüm kılcal damarlarına sızarak devletin silahlarını millete doğrulttuğu darbe girişiminin üzerinden 7 yıl geçti. MÜSİAD İzmir Başkanı Gökhan Temur, MÜSİAD İzmir adına, 15 Temmuz dolayısıyla mesaj yayımladı.

‘15 Temmuz milletin zaferidir’

MÜSİAD İzmir Başkanı Gökhan Temur açıklamasında şunları söyledi: “FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminin aziz milletimiz ve güvenlik güçlerimizin destansı mücadelesi ve direnişi ile bertaraf edilmesinin ve demokrasi zaferimizin 7. Yıl dönümüzdeyiz.

Türk milleti; 15 Temmuz gecesi, tarihinde hiç karşılaşmadığı alçak bir darbe girişimine maruz kaldı. Devlet içerisinde konuşlanmış bir grup hain, kendi halkına silah doğrulttu. Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu ve liderliği ile milletimizin verdiği demokrasi mücadelesi ülkemiz için bir dönüm noktası olmuştur.

Bugün gururla kutladığımız 15 Temmuz, dirilişin sembolüdür. O gece vatanını savunmak için sokaklara çıkan 7’den 77’ye tüm vatandaşlarımız âdeta bir Çanakkale, bir Kurtuluş Savaşı mücadele ruhu içerisinde bu vatanı kimseye bırakmayacaklarını göstermişlerdir. Bugün birlik ve beraberliğin, millet olmanın, Demokrasiye ve bağımsızlığa olan inancın yeniden yeşerdiği bir gün. Bugün iradesine, demokrasisine, istiklaline ve istikbaline, canı pahasına sahip çıkan bir milletin tüm dünyaya demokrasi dersi verdiği bir gündür.

‘’Milletin iradesi ve demokrasi dışında hiçbir iradeyi tanımadık ve tanımıyoruz’’

Bugün, 21. Yüzyılda bizlere düşen en önemli görev, Malazgirt’ten milli mücadeleye ve 15 Temmuz’a kadar kutsal Anadolu toprağını canıyla kanıyla bizlere vatan kılan, tüm şehitlerimizin bıraktığı miras olan Türkiye Cumhuriyet’ini korumak, kalkındırmak ve güçlendirmektir.

‘Milletin iradesi ve demokrasi dışında hiçbir iradeyi tanımıyoruz. Bugün, demokrasiye sahip çıkma günüdür.’ dedik ve Türkiye’nin dünyanın en büyük ekonomileri arasında yerini almasını ve lider ülke haline gelmesi için hep birlikte çalışmaya devam ettik ve edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor, 7 yıl önce bugün bu destana adını yazdıran kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Allah bu ülkeyi bir daha böyle hainlikle imtihan etmesin.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir