ÇOCUKLAR YAZ SPOR OKULLARI’NA KOŞUYOR

İzmirli çocuklar Yaz Spor Okulları’na koşuyor

Yaz geldi, karneler alındı, şimdi çocuklara tatil ve spor okullarına gitme zamanı başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi(İZBB)’nin ilçelere yaptığı seyyar yüzme havuzları ile çocuklara yönelik açtığı yaz spor okullarıyla kayıtları da başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi bu sene büyükleri de unutmadı onlara yönelik sportif karşılaşmalarda düzenliyor.

İBu yaz döneminde İZBB’nin 19 Haziran’da başlayacak yaz spor okullarıyla 16 ayrı tesiste 30 bin çocuğa eğitim verilmesi hedefleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in spora erişimde fırsat eşitliği ilkesi kapsamında faaliyet gösteren spor okulları 19 Haziran’da kapılarını açıyor. Okullar 16 ayrı tesiste basketbol, cimnastik, voleybol, futbol, tekvando, judo, tenis, satranç, step-aerobik, pilates, zumba, sağlıklı yaşam, kano, zeka oyunları, temel hareket eğitimi, yüzme, su topu, masa tenisi, dans, güreş, futsal, badminton ve kondisyon branşlarında hizmet verecek. Bu yıl sadece yaz döneminde 30 bin çocuğa eğitim verilmesi hedefleniyor.

YETİŞKİNLER DE UNUTULMADI

Evka-4 Naim Süleymanoğlu, Çiçek Halı Saha’da futbol, Çırpı Çok Amaçlı Spor Salonu’nda badminton, voleybol, futsal, basketbol, Asarlık Çok Amaçlı Spor Salonu’nda badminton, Beydağ Spor Salonu’nda hareket eğitim, futbol ve voleybol, “Her alanda, her yaşta spor” projesi kapsamında üç farklı alanda yetişkinlere step-aerobik, zumba, sağlıklı yaşam, Uzundere Can Çağnay Spor Salonu’nda güreş, Celal Atik Spor Salonu’nda özel öğrencilere basketbol eğitimleri ücretsiz sunulacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir