ÇANKIRI, İZMİR BAROSU’NA ANAYASAYI HATIRLATTI

AK Partili Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir Barosu’nun ‘Onur Haftası’ propagandasına ateş püskürdü; “LGBTT bir kimliksizleştirmenin adıdır İzmir Barosu da ideolojik yorumlarıyla değil Anayasa ve yasalara göre yönetilmektedir”

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir Barosu’nun ‘Onur Haftası’ propagandasını sert sözlerle eleştirdi. Çankırı, “LGBTT bir kimliksizleştirmenin adıdır. Adaleti temsil eden kamu niteliğindeki kurumun bu rezilliğe derhal son vermesi gerekmektedir.” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir Barosu’nun ‘Onur Haftası’ adı altında düzenleyeceği ve LGBT propagandasını meşrulaştıran etkinlikleri desteklemesine deyim yerindeyse açtı ağzını yumdu gözünü. Çankırı LGBTİ+ dernekleri tarafından kutlanan sözde “onur ayı” programlarının aile yapısının dinamitlenmesi olduğunu söyleyerek ataerkil sistemin sapkın tercihlerle meşrulaştırılarak içinin boşaltılmaya çalışıldığını aktardı. 

ANAYASAYI İŞARET ETTİ

Çankırı, İzmir Barosu’nun ideolojik yorumlarla değil de anayasaya göre hareket etmesi gerektiğini hatırlatarak açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “LGBTT ve uzantıları bir kimlik mücadelesi değildir. Bu kadını değersizleştiren, gelenek ve göreneklerimizi acizleştiren, en kutsalımız olan aile yapısını zedeleyen birincil sebeptir. Bunu özgürlükle bağdaştıran ve destekleyenler bugün gençlerin geldiği noktadaki cinsiyetsizleştirme politikasını güçlendirmekten başka bir şey yapmamaktadırlar. Bu klinik olarak tanısı konulmuş bir rahatsızlıktır. Tedavisi de hormonal anlamda mümkündür. Ancak bunu reddetmek sağlıklı bir zihniyet değildir. Bunun adı da ötekileştirilmek hiç değildir. İzmir Barosu’nun neye ve kime hizmet ettiğini bilmekteyiz. Adaleti temsil eden kamu niteliğindeki bir kurumun bu rezilliğe derhal son vermesi gerekmektedir.  Zira bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde diğer barolarda olduğu gibi İzmir Barosu da ideolojik yorumlarıyla değil anayasa ve yasalara göre yönetilmektedir.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir