ZAFER PARTİSİ, MİLLET İTTİFAKI’NA DESTEK VERECEK

Ata İttifakı’nın dağılmasından sonra Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ: “İkinci turda Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldık”

İç İşİşleri, Kültür ve Türizm ile Akraba Toplulukları Bakanlıkları Zafer Partisi’nin olacağı da öğrenildi.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroığlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın görüşmesinden olumlu sonuç çıktı. Zafer Partisi Genel Merkezi’ndeki toplantıda Özdağ, 28 Mayıs’taki ikinci tur seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıkladı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroığlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın görüşmesinden olumlu sonuç çıktı. Zafer Partisi Genel Merkezi’ndeki toplantıda Özdağ, 28 Mayıs’taki ikinci tur seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıkladı.

KILIÇTAROĞLU VERİMLİ VE GÜZEL BİR TOPLANTI

Kılıçdaroğlu, “Oldukça verimli ve güzel bir toplantı gerçekleştirdik. İki genel başkanın imza attığı bir metin hazırlandı. Türkiye’nin güçlendirilmişmiş parlamenter sisteme kavuşup daha iyi bir ülke olması açısından her siyasi parti başkanına sorumluluklar düşüyor. Bizler de bu sorumluluğun bilincinde olarak biraraya geldik. Güzel sonuçlar elde edildi. Ev sahipliği yaptığı için Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Umarım çok daha güzel bir atmosferde seçim sonrası konuşacağız. Türkiye’yi huzura kavuşturacak adımları kararlılıkla atacağız” dedi.

ÖZDAĞ, 13 MİLYON SIĞINMACI GERİ GİDECEK

Ümit Özdağ, “Türkiye’nin en önemli sorunu hiç şüphesiz ülkemizde yaşayan 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına geri yollanmasıdır. Bu 13 milyon vatanlarına geri yollanmadan ve yenilerinin gelmesi kararlı politikalarla engellenmeden Türkiye’nin ekonomik sorunlarını aşması mümkün değildir. Yılda 11 milyar dolar sığınmacılara harcayarak Türk halkını fakirlikten kurtaramayız. Kiraların yükselmesini engellemeyiz. Vatandaşlık satarak Türk halkının rahatlıkla gayri menkül almasını sağlamayız. Sokaklarda güvenliği sağlayamayız. Çocuklarımıza iş bulamayız. Nasıl ki bir yüzücünün bacaklarına 20’şer kilo yük bağlarsanız ne kadar iyi yüzücü olursa olsun yüzümez ise bir ülke de 13 milyon sığınmacıyla ekonomisini, güvenliğini doğru bir çizgiye oturtamaz. Kemal Bey net bir şekilde sığınmacıların ülkelerine gönderilmeleri politikasını izleyeceklerini söyledi. Zafer Partisi olarak Kemal Kılıçdarığlu’nu destekleme kararı aldık” diye konuştu.

İÇİŞLERİ, KÜLTÜR VE AKRABA BAKANLIKLARI

Zafer Partisi, 28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldı.

İçişleri Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı yanı sıra TİKA ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı da Zafer Partisi’nde olacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir