MİNİK ÖĞRENCİLER HIDIRELLEZİ COŞKUYLA KARŞILADI

MİNİK ÖĞRENCİLER HIDIRELLEZİ COŞKUYLA KARŞILADI
Kültürümüzün en eski geleneklerinden olan Bahar Bayramı Hıdırellez, Agah Efendi İlkokulu’nda coşkuyla kutlandı. Yaptıkları tüm etkinliklerde öğrencilerimize millî ve manevi değerleri yaşatarak aktarmak için çaba sarf ettiklerini dile getiren Okul Müdürü Burçak Akseki, çocuklarımız Hıdırellezi eğlenerek kutlarken velilerimizin de gerçekleştirdiği kermes ile okul aile birliğimize katkı sağlamış olduk” dedi.

Karabağlar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Agâh Efendi İlkokulu, okul bahçesinde Hıdırellez Kermesi düzenledi. Öğrenciler teneffüs saatlerinde ve öğlen arası yapılan etkinliklerde kermesten alışveriş yaparak velilerin el emeği ile ürettikleri birbirinden lezzetli ve sağlıklı gıdaların tadına baktı.

SINIFLAR ARASI SPOR MÜSABAKALARI YAPILDI

Okul bahçesine kurulan ses sistemi ile günümüz popüler şarkılarıyla dans eden Agâh Efendi öğrencileri, ulusal türkülerimiz eşliğinde veliler ile birlikte de halk oyunları oynadı. Okul rehberlik öğretmeni ve beden eğitimi öğretmeni eşliğinde öğrencilerin yaşlarına uygun olarak seçilen halat çekme, çuval yarışı gibi oyunlarla öğrenciler de sınıflar arası müsabakalar yaparak eğlendi.

Yapılan etkinlikte çocukların kültürümüze ait hıdırellezi, türkülerimizi, halk oyunlarımızı ve çeşitli spor müsabakalarını eğlenerek öğrendiğine dikkat çeken Okul Müdürü Burçak Akseki, “Etkinliğin gerçekleştirilmesi için çaba sarf eden saygıdeğer öğretmenlerimi, kıymetli okul aile birliği üyelerimi, güzide velilerimi ve sevgili öğrencilerime tek tek teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir