IŞIĞI ARAYAN RESSAM AYNUR AKALIN`DAN İZMİR SERGİSİ

Suluboyaya gönül vermiş ışığı arayan ressam Aynur Akalın 43. kişisel sergisini 25 Nisan’da İzmir Türk Amerikan Derneği Sergi Salonunda açıyor.
1965 yılında Bursa’da doğan Aynur Akalın 1985 yılında Uludağ Üniversitesi Resim Sanat Anadalı bölümünden mezun oldu. 30 yıl Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak Türkiye’nin farklı illerinde resim öğretmenliği görevini yerine getirildi.

2016 yılında emekli olup, Aynur Akalın Resim Atölyesini açtı. 2019 yılında Bursa Suluboya Derneğinin kurulmasına öncülük etti ve halen derneğin başkanlık görevini yürütmekte, atölye eğitimleri ve suluboya çalışmalarını sürdürmektedir. 42 kişisel sergi açan Aynur Akalın yurtiçi ve yurtdışında birçok karma sergiye katılmıştır. Aynur Akalın neden suluboya sorusunu “sanat hayatım boyunca ışığı aramanın yanında su ile boyanın sürprizlerle dolu olması ve şeffaf oluşu bu teknikle çalışmamın sebebidir” şeklinde açıklıyor Sanat hayatının 43. kişisel sergini yarın İzmir Türk Amerikan Derneği Sergi Salonunda açacak olan Aynur Akalın 12 Mayıs 2023e kadar 09:30 18:30 saatleri arasında ziyarete açık olacak olan sergisine tüm İzmirli sanatseverleri bekliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir