AK PARTİLİ İNAN : İZMİR’DE BİR TANE 7/24 GENÇLİK MERKEZİ KÜTÜPHANESİ YOK

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı İnan: ‘’İzmir’de yerel yönetimlere ait bir tane gençlik merkezi, bir tane kütüphane göremezsiniz’’

‘’İzmir’in gençleri için mücadele edeceğiz’’

”STK ve Vakıflarımızın çabaları sayesinde bizden sonraki gelecek kuşaklar vakıfçılık hizmetlerinizle daha fazla güçlenecek”

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili adayı Eyyüp Kadir İnan, Doğu ve Güneydoğu STK Temsilcileriyle birlikte katıldığı iftar programında yaptığı konuşmada, İzmir belediyelerinin gençlik anlamında gerçek anlamda yaptıkları bir tane bile icraatın olmadığını kaydederek, “Alsancak’a bakın, Buca’ya bakın, Bayraklı’ya bakın, Karabağlar’a bakın. Yerel yönetimlere ait gençlerin 7/24 çalışabileceği bir tane kütüphane yok, gençlik merkezi yok” dedi.

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili adayı Eyyüp Kadir İnan, Doğu ve Güneydoğu STK Temsilcileriyle birlikte katıldığı iftar programında STK Temsilcilerine önemli mesajlar verdi. “Siverekli bir genç kardeşiniz olarak, Şanlıurfa’dan göçmüş ve İzmir’de doğup büyümüş bir genç kardeşiniz olarak sizlerle birlikteyim” sözleriyle kendisini coşkuyla karşılayan temsilcileri selamladı.

 “STK ve vakıflarımız öğrencilerimize, gençlerimize nice hizmetlerde bulundu”

İnan, STK ve Vakıfların genç kuşaklar için öneminden bahsederek konuşmalarını şu şekilde sürdürdü; “Gerek ilkokulda gerek lisede gerek üniversitede bize sahip çıkan, bizle yakından ilgilenen birçok vakıf yöneticimiz var. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Nice öğrencilerimize, gençlerimize bu dernek ve vakıflarımız çok güzel hizmetler yaptı. Bu gençlerimiz şimdi Türkiye’nin dört bir yanında hizmet ediyor. İnşallah sizlerin bu çabaları sayesinde bizden sonraki gelecek kuşaklar sizin vakıfçılık hizmetlerinizle daha fazla güçlenecek.”

“Yerel yönetimlere ait bir tane gençlik merkezi, bir tane kütüphane göremezsiniz”

İki senedir Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevini yürüttüğünü ve Türkiye’nin dört bir yanını dolaştığını ifade eden İnan, ‘’Ancak biz bu şehirde, İzmir’de yaşıyoruz. İstanbul’da, Ankara’da ve daha birçok şehirde gençler için yapılmış çok güzel hizmetler gördük. Bugün İzmir’e bakıyoruz; 7/24 çalışan bir tane kütüphane yok. Yerel yönetimlere ait bir tane Gençlik Merkezi göremezsiniz. Alsancak’a bakın, Buca’ya bakın. Belediyelerin gençlik anlamında yapılmış bir tane icraatı yok. İstanbul’a Fatih Belediyesi’nde 11 tane, tam teçhizatlı, ultra teknolojik kütüphane var. Biz İzmirli olarak, Siverekli genç bir kardeşiniz olarak düşündüm. Fatih’te 11 tane kütüphane var, İzmir’de belediye tarafından yapılmış bir tane bile kütüphane yok. Bu şehirde bizler yaşıyoruz. Diğer şehirlerimiz her alanda yerel yönetimler mücadelesi verirken biz burada şehircilikte gençliğe kadar birçok alanda geri plandayız. Bunu İzmir’den çıkmış ve 2 senedir 81 ilin tamamını dolaşmış bir genç olarak söylüyorum. Bu nedenle Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu İzmir’imiz için çok büyük bir şans.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir