SOYER : OSMANİYE’NİN SON YÜZÜ GÜLENE KADAR YANINIZDA OLACAĞIZ

Soyer: “Osmaniye’nin yüzü gülene kadar yanınızda olacağız”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Osmaniye’de düzenlenen iftarda depremzedelerle buluştu. Kardeşlik ilişkilerinin devam edeceğini söyleyen Başkan Tunç Soyer, “Osmaniye tekrar ayağa kalkana ve yüzü gülene kadar yanınızda olacağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, genel koordinasyonunu üstlendiği Osmaniye’de depremzedelere desteğini sürdürüyor. Deprem bölgesindeki incelemelerine Adıyaman’dan başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer,  Kahramanmaraş’ın ardından Osmaniye’ye geçti. Gün boyu halkla ve üreticilerle bir araya gelen Başkan Soyer, akşam depremzedelerle iftarda buluştu. Bin 500’ü aşkın yurttaşın katıldığı iftarda CHP Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü, CHP Osmaniye İl Başkanı Şükret Çaylı, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile temsilcileri de yer aldı.

Soyer: “Acınızı kalbimizde hissettik”
Deprem bölgesinde çok büyük acıların yaşandığını söyleyen Başkan Soyer, “Sizin yaşadıklarınızı, hissettiklerinizi biz de kalbimizde hissettik. İçtiğimiz sudan utanır hale geldik. Kalbimiz sizinle. Osmaniye ile İzmir’in kardeşlik ilişkisini, sadece yaraların sarılmasına dair birkaç hafta, birkaç ay sürecek bir ilişki olarak görmüyoruz. Osmaniye tekrar ayağa kalkana ve üretimi tekrar başlayana kadar, insanlar tekrar yuvalarını yapana kadar, kısacası Osmaniye’nin yüzü gülene kadar yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.
İftar sonrasında yurttaşlara 3 bin zeytin fidanı dağıtıldı. Bölgede dağıtılacak 50 bin zeytin fidanı ile birlikte bu sayı 53 bini bulacak.

Soyer baro ve deprem derneğini ziyaret etti
Başkan Soyer, Osmaniye programı kapsamında Osmaniye Baro Başkanı Mehmet Karakoç ve yeni kurulan Osmaniye Depremzedeleri Derneği’nin Başkanı Emre Erköseler’i ziyaret etti. Osmaniye’de kurulumu devam eden konteyner kenti de inceleyen Başkan Soyer, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir