BERGAMA BELEDİYESİ, DEPREMZEDE KADIN VOLEYBOLCU HATAY SPORLU İREM KUL’A SAHİP ÇIKTI

Depremzede kadın voleybol sporcusu Hatay Sporlu İrem Kul’a sahip çıkan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu; “Deprem yaralarını devlet-millet el ele her alanda sarmaya, tek yürek olmaya devam edeceğiz”

Kahramanmaraş merkezli 11 ilin etkilendiği, 15 milyon 500 bin kişinin etkinlendiği 45 bini aşkın hayatını kaybettiği Asrın Felaketi iki büyük depremin vurduğu iller arasında yer alan Hatay’ın playofflara katılmaya hak kazanmıştı. Ancak ligden çekilme kararı alan Hatay sporlu Rasus Kimya’nın başarılı sporcusu İrem Kul, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun talimatıyla, Belediyenin Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı’na transfer edildi.

BERGAMA, 600 DEPREMZEDE İLE BİRLİKTE KADIN SPORCU İREM KUL’A DA KUCAK AÇTI

Yıkıcı depremin ardından, tek yürek olan Bergama 7’den 77’ye tüm vatandaşları, resmi ve sivil toplum kuruluşları ile deprem bölgelerine ilk andan itibaren tırlarla yardımlarını gönderdi. Tüm yurtta olduğu gibi Bergama’ya da gelen depremzede ailelere destek olmaya devam eden vatandaşlar ihtiyaçları canı gönülden karşılıyor. Bergama bu yardımları spor alanında da sürdürmeye, yaraları sarmaya devam ediyor.

Hatay’ın playofflara katılmaya hak kazanan takımı Rasus Kimya’nın başarılı sporcusu İrem Kul’un bundan böyle Bergama Belediyesi GSK Kadın Voleybol Takımı’nda oynayacağını belirten Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Yaşanan depremin ardından her alanda devletimiz ve milletimiz ile birlikte yaraları sarmaya devam edeceğiz. Kadın sporcumuz İrem Kul ile birlikte takımımız, kaybettiğimiz canlarımız için tek yürek mücadele vermeye devam edecek” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir