LGS VE KPSS SINAV TARİHLERİ TAKVİMİ BELLİ OLDU

LGS, BU YIL 4 HAZİRAN’DA, KPSS İSE 23 TEMMUZ’DA YAPILACAK.

Kahramanmaraş merkezli Pazarcık ile Elbistan merkezli Asrın Felaketi depremlerden 11 ildeki 15 milyon 500 Bin kişinin etkilendiği deprem nedeniyle eğitim ve öğretim yılın da öğrencilerimiz için sınav tarihleri de ertelenmişti.

LGS deprem bölgesindeki iller dahil ülke genelinde yapılacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den 4 Haziran’da yapılacak LGS’ye ilişkin açıklama yaptı. Özer, “LGS kapsamındaki merkezî sınavı, deprem bölgesindeki iller dâhil ülke genelinde 4 Haziran 2023 tarihinde yapacağız. Sonuçları 26 Haziran’da açıklayacağız. OHÂL ilan edilen on ilimizdeki kayıtlı öğrencilerimiz, istemeleri hâlinde diğer illerde sınava girebilecek.” Dedi.

KPSS başvuru ve sınav tarihleri de netleşti

ÖSYM’ tarafından hazırlanan KPSS için bekleyiş sürüyor

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin ardından sınav takvimini güncelleyen ÖSYM, sınav tarihlerinde değişikliğe giderken yeni takvim de belli oldu. Peki ÖSYM 2023 yeni sınav takvimi açıklandı

ÖSYM tarafından Kasım ayında yayınlanan sınav takvimi geri çekilmişti. Memurluk sınavı olarak da bilinen KPSS sınavları için sınav tarihleri belli oldu. Lisans öğrencileri bu yıl Genel Kültür-Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT sınavlarında ter dökecek. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy güncel sınav ve başvuru tarihlerini açıkladı. Başvuru İşlemleri, daha önceki senelerde olduğu gibi AİS üzerinden yapılacağı da açıklandı.

KPSS 2023 SINAV TARİHLERİ AÇIKLANDI!

Kamu Personel Seçme Sınavı 2023-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) 23 Temmuz tarihinde

Kamu Personel Seçme Sınavı 2023-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) 1. Gün 29 Temmuz tarihinde

Kamu Personel Seçme Sınavı 2023-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) 2.Gün 30 Temmuz tarihinde

Kamu Personel Seçme Sınavı 2023-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 6 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek.

KPSS ORTAÖĞRETİM VE ÖN LİSANS YAPILACAK MI?

KPSS ortaöğretim ve ön lisans sınavları son olarak geçtiğimiz yıl düzenlendi. Lise ve ön lisans mezunlarına yönelik sınav 2024 yılında organize edilecek.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir