İTB TARIMIN GELECEĞİ İÇİN ANKARA’NIN YOLLARINI AŞINDIRIYOR

İzmir Ticaret Borsası Yönetimi Tarım ve Tarım Ticaretinin Geleceği İçin Ankara’da stratejik ziyaretler gerçekleştirdi

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Meclis Başkanı Ömer Gökhan Tuncer, Yönetim Kurulu Üyeleri ve idari ekipten oluşan Borsa Heyeti, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Ankara’ya gitti. Heyet, T.C. Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, T.C. Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi ve Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal’ı makamlarında ziyaret etti.

Bakanlık ziyaretleri kapsamında T.C. Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş ve T.C. Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi’ye İzmir Ticaret Borsası’nın üzerinde yoğun olarak çalıştığı İzmir Tarım Teknoloji Merkezi (İTTM) ve Ege Gastronomi Projelerine ilişkin sunum yapıldı. Ayrıca, her iki Bakana ayrı ayrı sektörel tespit ve önerilere ilişkin dosya sunuldu.

Borsa Heyeti, ayrıca Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal’ı da ziyaret etti. Ziyarette kuru üzüm ve hububat başta olmak üzere, tarımsal piyasalardaki gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, “Tarım ülkemiz için stratejik öneme sahip. İzmir Ticaret Borsası olarak ‘Türk Tarımının Silikon Vadisi’ sloganı ile yola çıktığımız İzmir Tarım Teknoloji Merkezi Projemiz ile tarımın teknoloji ile entegrasyonunu sağlayarak tarım sektörünün sürdürülebilirliğine katkı koyacağız. Gastronomi Projemiz ile tarım ve gastronomiyi uyum içinde çalıştırarak kent ve ülke ekonomimize katma değer sağlayacağız. Projelerimizin hayata geçmesinde hem Ticaret hem de Tarım ve Orman Bakanlığı olmak üzere her iki bakanlığımızın desteği oldukça önemli. Ziyaretimizde, tarım ve tarım ürünleri ticaretindeki tespit ve öneriler dosyalarımızı da her iki Bakanımıza sunma fırsatı yakaladık ve görüş alışverişinde bulunduk. Kendilerine hem projelerimizin gerçekleştirilmesi sürecinde verdikleri destekler için hem de ev sahiplikleri için teşekkür ediyoruz” dedi. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir