SİNAN ATEŞ İÇİN OKUTULACAK MEVLİD’E TURGUTLU MÜFTÜLÜĞÜ’DEN İZİN ÇIKMADI

Ankara’da uğradığı bir suikast sonrası hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş için mevlit okutmak isteyen Turgutlu’daki bir vatandaşa müftülük resmi yazıyla olumsuz cevap geldiği iddia edildi. Müftülüğün yaptığı yazılı açıklamasında verilen reddin nedeninde ilginç olduğu da kaydedildi.

Turgutludaki En Politik Medyasında çıkan habere göre; Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı eski Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin soruşturma sürerken Manisa Turgutlu’da ailginç bir olay yaşandı.

Turgutlu Hal camisinde mevlit okutmak isteyen bir vatandaşın isteği Turgutlu Müftüsü Ömer Çoban tarafından reddedildi.

Vatandaşa Turgulu Müftüsü Çoban imzasıyla cevaplanan dilekçede şu ifadeler kullanıldı, “İlgi dilekçenizin tarafımızca tetkikinde; 30.12.2022 tarihinde Ankara’da bir suikast sonucu hayatını kaybeden akademisyen Doç. Dr. Sinan ATEŞ’ in ruhu için 06.01.2023 tarihinde Turgutlu Hal Camisinde yatsı namazına müteakip Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılması için caminin açık tutulması talep edilmektedir. Öncelikle menfur olayda hayatını kaybeden merhuma Allah’tan rahmet dileriz. Düzenlenmek istenen programla ilişkin ise ilgili olayın adli ve idari soruşturma aşamasında bulunması, merhumun İlçemizde kan bağı bulunan bir akrabasının olmaması dolayısıyla halihazır süreçte İlçemizde Müftülüğümüz bünyesinde herhangi bir camide program yapılması tarafımızca uygun bulunmamıştır. Bilgilerinizi rica ederim.” Şeklinde açıklamalarda bulunuldu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir