İZMİR TARIMI GELİŞTİRME MERKEZİ’NE ÖDÜL

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarım politikalarının önemli kaldıraçlarından biri olan “İzmir Tarımı Geliştirme Merkezi” TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından ödüle layık görüldü. Merkez, 13. Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri kapsamında “Kamu Tarafından Gerçekleştirilen Peyzaj Tasarımında Sürdürülebilir Uygulamalar ve Projeler Ödülü”nü aldı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kentteki tarımsal faaliyetlere yön vermesi için kurulan “İzmir Tarımı Geliştirme Merkezi-SasalıBiolab” ödüle layık görüldü. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı Peyzaj Mimarları Odası’nın her 13 Mayıs’ta düzenlediği Ulusal Peyzaj Mimarlığı Ödülleri’nin on üçüncüsünde “Kamu Tarafından Gerçekleştirilen Peyzaj Tasarımında Sürdürülebilir Uygulamalar ve Projeler Ödülü” İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin oldu. Ödülü, İzmir Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanı Vahyettin Akyol, Ankara Mimarlar Derneği’nde düzenlenen törenle aldı.
Başka bir tarım mümkün!
Törende konuşan Vahyettin Akyol, “Yerelde kalkınma hedefiyle üreticiye destek olan, köyden kente göçü önleyip istihdam alanı yaratırken, ürünlerin iç ve dış pazarlarda yer bulmasına öncülük eden İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda kullanılan bu tesis, tüm tarım paydaşlarının bir araya geldiği bir merkez haline gelmiştir” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir