SOYER : BU CAN BU BEDENDE DURDUKÇA YANINIZDA OLACAĞIM

Başkan Soyer depremin ikinci yılındaki anma töreninde konuştu: “Bu can bu bedende durdukça yanınızda olacağım”

30 Ekim depreminde hayatını kaybeden 117 kişi İzmir’de törenle anıldı. Depremin ikinci yılında en çok hasar alan ilçelerden Bayraklı’daki anma töreninde duygu dolu anlar yaşandı. Kayıp yakınlarına ve depremzedelere seslenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise “Bu can bedende durdukça yanınızda olmaya devam edeceğim” dedi.

İzmir, 30 Ekim depreminin ikinci yıldönümünde kayıplarını andı. Depremde yaşamını yitiren 117 kişi için depremden en çok etkilenen Bayraklı’da anma töreni düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen törene Başkan Tunç Soyer’in yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Devrim Barış Çelik, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir milletvekilleri Sevda Erdan Kılıç ve Atila Sertel, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratları, meclis üyeleri, İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği (İZDEDA) Başkanı Haydar Özkan, depremzede aileler, siyasi parti, dernek ve odaların temsilcileri katıldı.

Anma programı depremde hayatını kaybeden 117 can için Kur’an-ı Kerim okunması ve ölenler için dua edilmesiyle başladı. Daha sonra Bayraklı Hasan Ali Yücel Parkı’ndaki Deprem Anıtı’na karanfil bırakıldı. Başkan Soyer burada kayıp yakınlarıyla bir araya gelerek, hepsiyle teker teker ilgilendi. Anma programı çerçevesinde 30 Ekim Deprem Anıtı alanında, hayatını kaybedenler için lokma da döküldü.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir