İGC, “CUMHURİYET’E SAHİP ÇIKAMAYA DEVAM EDİYORUZ”

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Yönetim Kurulu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı yayınladı.

Bölgede en büyük gazeteciler birliği ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin üyesi olan İzmir Gazeteciler Cemiyeti(İGC), yayınladığı mesajda,

”Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından olan Kurtuluş Savaşı, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliği,  ulusun azim ve iradesiyle birleşerek, işgal altındaki ülkemizin küllerinden yeniden doğmasını sağlamış, zaferle sonuçlanmıştır.

Bu zafer, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ile taçlanarak çağdaşlığa giden yolu aydınlatmıştır. TBMM Cumhuriyet’i ilan ederken o yıllarda pek çok Batılı ülkenin bile hayal edemeyeceği hak ve özgürlüklerle donatılmış bir sistemin kapısını açmıştır. Bu sistemin en temel özelliği fikir ve ifade özgürlüğünü ön plana çıkarmasıdır.

Bağımsızlığından hiçbir zaman ödün vermemiş ulusumuzun, tüm varlığını ortaya koyarak kazandığı Cumhuriyet, ulusumuzun özgürlükten asla vazgeçmeyeceğinin tüm dünyaya ilanıdır. Çağdaş yarınlara uzanan en büyük adımımız olan Cumhuriyet, akıl ve bilimin rehberliğinde, hukukun üstünlüğünü temel alarak yolumuzu aydınlatmaya, bu yoldaki tek pusulamız Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri olmaya devam edecektir. Günümüzde değersizleştirmeye, hakaret edip yok saymaya çalışanlara inat Atatürk ve Cumhuriyet’e sahip çıkmaya, dil uzatanlara karşı duracağımıza kimsenin kuşkusu olmasın.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bu uğurda can veren tüm kahramanlarımızı saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.  Onlardan kalan en büyük mirasımızın ilelebet payidar kalması için yılmadan çalışacağımıza söz veriyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir