ŞEHİR HASTANESİNE TELEFERİK İLE DE ULAŞIM SAĞLANACAK, HASTA TAŞINAMIYACAK

İZMİR ŞEHİR HASTANESİNE ULAŞIM TELEFERİK İLE DE SAĞLANACAK, HASTA TAŞINMIYACAK-

İzmir Valiliği bir basın açıklamasıyla Şehir Hastanesinin ulaşımı ile ilgili olarak basın mesaj yayımladı.

Valilikçe yapılan açıklamada şunlara değinildi ; “Şehir Hastanesinin ulaşımı ile ilgili olarak, son günlerde basına yansıyan spekülasyonlar hakkında kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı hasıl olmuştur.

Bu doğrultuda, bilindiği üzere, büyükşehir belediyelerinin bulunduğu illerde her türlü ulaşımın inşaası, düzenlenmesi ve koordinasyonu ilgili mevzuata istinaden büyükşehir belediyelerinin görev ve sorumluluğunda bulunmaktadır. İzmir Şehir Hastanesinin ulaşımı ile ilgili konu bir yönüyle şehirler arası yolları da ilgilendirdiğinden valiliğimizce ilgili kurumların koordinasyonuyla yürütülmektedir. Dolayısıyla karayollarını ilgilendiren boyutunda Karayolları Bölge Müdürlüğü gerekli çözümü üretmekte, İzmir Büyükşehir Belediyesi de kendisi ile ilgili alanlarda üzerine düşen görevi yerine getirmeye çalışmaktadır.”

ŞEHİR HASTANESİNE TELEFERİK İBB’NİN PROJESİ

“Ayrıca, söz konusu hastaneye ulaşımda teleferik kullanımı İzmir Büyükşehir Belediyesinin daha önceden üzerinde çalışmakta olduğu bir proje olup, deprem konutlarını kapsayacak şekilde genişletilerek hayata geçirilmesi valiliğimizce tavsiye edilmiştir. Şehir Hastanesi ile ilgili ambulans yolları da dahil tüm ulaşım çalışmaları eşgüdüm içerisinde yürütülmekte ve esas ulaşım, çevre yolu ile bağlantılı yollardan sağlanacak olup “Teleferik ile hasta nakli” vb. söz konusu değildir.” Şeklinde açıklamalarda bulunuldu

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir