K.MAKEDONYA TÜRKLERİNE KİTAP TOPLAMA KAMPANYASI BAŞLATILDI

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği, Kuzey Makedonya’ da Türkçe eğitim gören çocuklar için kitap kampanyası başlattı.

İzmir Gültepe Makedonya Dernek Başkanı Birol Özkardeşler konuyla ilgili yaptığı açıklama yaptı. Kitap kampanyası ile ilgili açıklamada bulunan İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı ve CHP Konak Belediye Meclis Üyesi Birol Özkardeşler,  “Kuzey Makedonya’da anadilde eğitim gören çok sayıda soydaşımız bulunmaktadır.

 Soydaşlarımızın özellikle  roman ve hikaye kitaplarına ihtiyaçları bulunmaktadır.  Bu konuda tüm hemşerilerimizin destekleri ile kitapların teminini sağlamak için bir kitap kampanyası düzenliyoruz. Covid 19 başlamadan kısa bir süre önce bir bağış kampanyası düzenlemeye başlamıştık ama hastalık sebebiyle iptal etmek durumunda kaldık. Bu konuda duyarlı tüm İzmirli hemşerilerimizin desteklerini bekliyoruz. ‘Bir elin nesi var iki elin sesi var’ atasözünden hareketle bu dayanışma örneğine herkesin katkısını bekliyoruz. Biz bu dayanışmaya milli bir görev olarak bakıyoruz. Kitap bağışlamak isteyen bağışçılarımız Gültepe’de bulunan dernek merkezimizden  yada  0535 780 41 54 – 0532 575 86 38 nolu telefonlardan bize ulaşabilirler. Bu konuda desteklerinden dolayı herkese şimdiden çok teşekkür ederiz.” Dedi

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir