MENEMEN PLASTİK ORGANİZ’DEN ESKİ PAYDAŞLARA ZİYARET

MENEMEN PLASTİK İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDEN ESKİ PAYDAŞLARA TEŞEKKÜR ZİYARETLERİ

2004 yılından bu yana kurucu ortakları Ege Bölgesi Sanayi Odası, Menemen Belediyesi ve Menemen Ticaret Odasından seçilen üyeler ile yönetilen ve 14.03.2023 tarihinde Genel Kurul’a geçerek kendi kendini yönetme hüviyeti kazanan Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin (MPİOSB) Yönetim Kurulu eski paydaşlarına teşekkür ziyaretlerinde bulundu.

Ege Bölge Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender YORGANCILAR, Menemen Belediye Başkanı Aydın PEHLİVAN ve Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet SÜSOY’u makamlarında ziyaret eden MPİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Salih ESEN ve Yönetim Kurulu Heyeti; kuruluşundan bugüne kadar MPİOSB’ye verdikleri destek ve harcadıkları emek için başkanlar nezdinde tüm kurumlara şükranlarını sunarak, aralarındaki iş birliğinin artarak devam etmesini temenni ettiklerini belirtti.

Bu ziyaretlerin yanı sıra 2013-2022 yılları arasında üst üste iki dönem EBSO Meclis Başkanlığı görevini yaptıktan sonra yeniden aday olmayacağını açıklayan Salih ESEN’den görevi teslim alan 2022-2026 Dönemi EBSO Meclis Başkanı İbrahim GÖKÇÜOĞLU’na da hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi. Görüşme sonrası kuruluşundan bugüne kadar ki Meclis Başkanlarının yer aldığı duvara Salih ESEN’in resmi seremoni ile asıldı.

Yapılan tüm kurum ziyaretlerinde Bölgenin en büyük sorunu olan ulaşımdan bahseden ve destek isteyen ESEN ” Bölgemize tek ulaşım İzmir-Çanakkale asfaltına bağlanan tali yol ile gerçekleşiyor. Bölgemizin üretim kapasitesi %80’lere ulaştı. Hali hazırda 3000 kişiye yakın istihdamımız mevcut. Tam kapasite ulaştığımızda bu rakamın 5000 kişiye ulaşacağını düşünüyoruz. Şu anki durumda bile mevcut yol araç trafiğini kaldırmıyor ve ulaşımda ciddi sıkıntılar oluşturuyor. Bölgemizin çevresi tamamı ile konut imarlı ve inşaatlar başladı. İnşaatların tamamlanması ile artan nüfus yoğunluğu da hesaba kattığımızda ulaşım sıkıntımızın çözümsüz hale geleceği aşikar. Bundan dolayı süreç daha da karmaşık hale gelmeden alternatif bir ulaşım güzergahının planlanması ve devreye alınması gerekiyor. Bu konu ile ilgili kurumlar nezdinde yapılacak görüşmelerde sizlerin de desteğini istiyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir