MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KARŞIYAKA’DA KUTLANDI

Mevlid-i Nebi Haftası Karşıyaka Müftülüğü ’nün düzenlediği bir program ile kutlandı.

Karşıyaka Belediyesi Çarşı Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Karşıyaka Kaymakamı Özkan Demir, İzmir İl Müftü Yardımcısı Şadiye Yılmaz, Karşıyaka Belediye Başkan Yardımcısı Berkhan Alptekin, İlçe Müftüsü İsa Gürler,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ercan Kaçanoğlu, İlçe Gençlik Spor Müdürü Musa Yelek, Kızılay Karşıyaka Şube Başkanı Kamil Karadeniz, Muharip Gaziler Derneği başkanı Halil Taşçı, Gaziler, Kurum yöneticileri, STK başkan ve temsilcileri, cami ve Kur’an kursu öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Karşıyaka Belediyesi Çarşıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasının ardından Karşıyaka Müftüsü İsa Gürler bir konuşma yaptı.

Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle Karşıyaka Müftülüğü ’nün düzenlediği şiir yarışmasında dereceye giren ilk beş kişi şiirlerini okudu.

Şiirlerin okunmasından sonra Tuna Derneğinden Çiğdem sabuncu oğlu tarafından ilahiler ve şarkılarla mini bir konser verildi.

Programın sonunda şiir yarışmasına katılanlara Karşıyaka Protokolü tarafından çeşitli ödüller verildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir