İGC’Lİ GAPPİ : BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ TAKTIĞIMIZ NİŞANDIR

55. Geleneksel Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik ve Gazetecilik Teşvik Yarışması Ödül töreni Uluslararası Basın Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ayrıca, meslekte 50. Yılını dolduran İGC üyesi kıdemli gazetecilere de ‘Hasan Tahsin Basın Hizmet Beratı’ verildi.

 İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin 55’inci geleneksel Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Gazetecilik ve Gazetecilik Teşvik Yarışması Ödül Töreni, İGC- Uluslararası Basın Merkezi’nde gerçekleştirildi. 2021 yılına ait eserler Gazetecilik ve Gazetecilik Teşvik alanlarında değerlendirildi. Gazetecilik Yarışması’nda 8 kategoride toplam 9 eser ödüle layık görüldü. Gazetecilik Teşvik Yarışması’nda ise 7 kategoride 8 eser ödül aldı. Ayrıca meslekte 50. Yılını dolduran İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi kıdemli gazetecilere de ‘Hasan Tahsin Basın Hizmet Beratı’ verildi. Düzenlenen törene, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP İzmir Milletvekilleri; Bedri Serter, Sevda Erdan Kılıç, Tacettin Bayır, Murat Bakan, Ednan Arslan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, AK Parti İzmir İl Başkan Vekili olarak Dilaver Kişli, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ve önceki dönem İGC Başkanı Misket Dikmen katıldı.

BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ TAKTIĞIMIZ NİŞANDIR

Törende konuşan İGC Başkanı Dilek Gappi, ödül töreninin anlam ve öneminden bahsederek, şunları söyledi: “Hasan Tahsin, yalnızca fikirleriyle, yazdıklarıyla değil, konuşmalarıyla, imza attığı bildirilerle, katıldığı toplantı ve eylemlerle o kara günlerde gerçek bir aydın olduğunu, halkın yanında yer aldığını gösteren; ürken, korkan, susan değil, inadına ve sonuna kadar özgürlük diye haykırabilen bir gazeteciydi. Hasan Tahsin, döneminin gerçeklerini açığa çıkarıp karanlıkla mücadele için ilk kurşunu korkusuzca atarak, ulusal kurtuluş savaşının ve direnişin simgelerinden biri oldu. İzmir bu mirası, boynunu hiç eğmeden, hamasi nutuklara boğulmadan dimdik duruşuyla taşıyacaktır. Hasan Tahsin ‘in bağımsızlık mücadelesi göğsümüze taktığımız bir nişandır.” 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir