GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON MERKEZİ İZQ, “KÖPRÜ” OLACAĞI PROJELERİ 14 EKİM’E KADAR BEKLİYOR

KAZANAN PROJE HAYATA GEÇECEK
14 Ekim’e kadar iletilecek başvurular arasından seçilecek proje, İnci GS Yuasa tarafından hayata geçirilecek. Kazanan girişimci İnci Holding Girişim Sermayesi şirketi Vinci VC ile yatırım imkanı, İnci Holding tedarikçileri arasında yer alma, İzQ, İnci Holding ve İzmir Bilimpark iletişim ağına dahil olma gibi fırsatlar yakalayacak.
ÖZGENER: “ÜLKEMİZDE GELİŞTİRİLMESİ GEREKEN BİR MODEL”
İzQ Bridge ile girişimcilerinin ihtiyaç özelinde proje üretme imkanı bulduklarını ifade eden İzmir Ticaret Odası ve İzQ Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “İzQ’nun vizyonlarından en önemlisi; girişimci-iş dünyası etkileşiminin yaratılması. Bilindiği üzere; girişimciler yeni teknolojiler açısından donanımlılar. Ancak bazen sektörlerin ihtiyaçları tam olarak bilmemeleri, pazar ihtiyaçlarını iyi analiz edememeleri nedeniyle ortaya koydukları parlak fikirlerin tam olarak hangi alanda işe yarayabileceğini farkında olmayabiliyorlar. İzQ Bridge gibi programlar, girişimcilerin iyi fikirlerinin iş dünyası ile iç içe şekillenmesine aracılık ediyor.
Biz istiyoruz ki; iş dünyası ve girişimciler birlikte çalışsınlar, girişimciler sorunu veya ihtiyacı ilk ağızdan duysun. Üretilen çözüm, hemen yatırım alabilsin. Bu kesinlikle ülkemizde geliştirilmesi gereken bir model. Girişimciler ile birlikte çalışmak, şirketlerin Ar-Ge harcamaları açısından önemli bir alternatif yaratacak. İşbirlikleri sayesinde birbirini tamamlayan yetenek ve kaynaklardan faydalanma imkanı yakalayacaklar” diye konuştu.

GÖK: “İZQ BRİDGE HEDEFLERİMİZİ DESTEKLİYOR”
İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök, “İnci Holding olarak ‘Geleceğin iş alanlarında, uluslararası yatırımlarla, şirket değerini katlayarak yeni nesillere aktarıyoruz’ vizyonu ile Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda kendi sürdürülebilirlik stratejimizi belirledik. Bu bakış açımızla ‘Amaçlar için Ortaklıklar’ ı önemsiyoruz. Sürdürülebilir vizyon yolculuğumuzda ‘Sorumlu Üretim, Sorumlu Tüketim’ ve ‘İnovasyon’ kaldıraçlarımız için girişimcilik ekosistemi ile işbirliklerinin hızlandırıcı etkisi olduğunu tecrübe ediyoruz. Bu doğrultuda teknoloji şirketlerini endüstri ile buluşturan ve şirketleri endüstri kuruluşlarının
ihtiyaç ve beklentilerine yönelik iş birliği içinde çalışabilecekleri ortak kültür oluşturan programları her zaman destekliyoruz. Her alanda bilgiyi, uzmanlığı, teknolojiyi paylaşan ortaklıkların tamamlayıcılığında hedeflere daha çabuk ulaşılabileceğini biliyoruz. Bu nedenle İzQ Bridge programı ile kuruluşlarımızın ihtiyaçlarını girişimci çözümleriyle buluşturmanın, geleceğin işleri ile entegrasyonumuz açısından da hedeflerimizi desteklediğini düşünüyoruz.” Dedi.
İZQ GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON MERKEZİ’NE BAŞVURULUYOR

İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi projesi, “İzmir’in Uluslararası İnovasyon ve Girişimcilik Kentine Dönüşümü” vizyonu doğrultusunda ortaya çıktı. Merkez, İzmir Ticaret Odası (İZTO) ’nın Konak Pasaport’ta yer alan eski hizmet binalarında konumlandı. İzmir Ticaret Odası, İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege Bölgesi Sanayi Odası(EBSO), İzmir Ticaret Borsası(İTB), Ege İhracatçı Birlikleri(EİB), Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği ve Ege Genç İş İnsanları Derneği paydaşlığında kurulan İzQ Anonim Şirketi tarafından yönetiliyor.
SON BAŞVURU 14 EKİM
Öte yandan yapılan açıklamada; “İzQ Bridge serimizin ilk etkinliği kapsamında; İnci Holding grup şirketlerinden İnci GS Yuasa’nın “Fabrika İçi Atıl Isıdan Enerji Geri Kazanımı” ihtiyacı, değerli girişimcilerden çözüm bekliyor. İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi, İnci Holding ve İzmir Bilimpark işbirliğinde gerçekleşecek programımıza çözüm önerisi sunabilecek tüm girişimciler davetlidir. Başvuru tarihi son günü: 14 Ekim 2022 Cuma mesai bitimi olarak açıklandı.. Ayrıca program detayları, takvim ve başvuru için www.izq.com.tr/tr/bridge-inci adresinden de öğrenilebiliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir