FOÇA’DA İLK DEFA BİLİM VE BİLGELİK FESTİVALİ BBF-2022 DÜZENLENDİ

İlk defa Foça’da Bilgelik ve Bilim Festivali ( BBF 2022) 16-18 Eylül 2022 tarihlerinde Leon Otel’de  düzenlendi. Festivale ev sahipliğini Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz yaparken, etkinlik Grimoir Akademi ve SevMedya işbirliği ile hayata geçirildi.

Festivalin ilk günkü açılış törenini, Erhan Önel sunarken protokol konuşmalarını SevMedya Yönetim Kurulu Başkanı Aslıkan Sevinç Topsakal, Leon Otel yöneticisi Nurgül Uçar, SevMedya Genel Yayın Yönetmeni Erkan Sevinç, Grimoir Akademi kurucusu Selin Acar ve Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz yaptı.

Törende bir konuşma yapan Foça Belediye Başkanı Gürbüz, ilçede hep ilkleri yaşatmanın mutluluğunu dile getirerek, böyle bir organizasyona da ilk defa evsahipliği yapmanın gurur verici olduğunu, önümüzdeki yıllarda da gerçekleştirilmesi dileğini dile getirdi.

Daha sonra Organizasyon adına,SevMedya İstanbul temsilcisi Ecem Naz, Tunca Nurgül Uçar ve Fatih Gürbüz’e birer anı plaketi verildi.

Eğitimler felsefeci yazar Ali Naki Gündoğdu ile başladı. Festival çerçevesinde hekim gazeteci yazar Prof.Dr.Erkan Sevinç, gazeteci fotoğraf sanatçısı Esat Erçetingöz, felsefeci yazar Göktuğ Halis, nefes yaşam koçu İkbal Kaya, araştırmacı yazar Murat İrfan Ağcabay, mimar sanatçı masalcı Ümit Elgin ve sanat tarihçisi,rüya yorumcusu yazar Zeynep Ergen’in eğitim ve workshopları gerçekleştirildi.

Üçüncü günü medyaya açık bir sunum da yapıldı. Esat Erçetingöz ve Dr.Erkan Sevinç Sunumlarda, hatıralarını anlatırken, gazetecilerde güzel ve ilginç bazı anılarını tazelediler.

Festival Genel Koordinatörü Selin Acar ise, katılımcıların sertifikalarını son gün alacaklarını ve festivalin 2023 yılı eylül ayında yine Foça’da düzenleneceğinin de altını çizdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir