AK PARTİLİ KIRKPINAR: SOYER ALDIĞI TALİMATLARI YERİNE GETİYOR

AK PARTİLİ KIRKPINAR’DAN SOYER’E TEPKİ

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in kurtuluşunun 100. yıldönünü dolayısıyla Gündoğdu Meydanı’nda yaptığı skandal konuşmaya tepki gösterdi.

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in kurtuluşunun 100. yıldönünü dolayısıyla Gündoğdu Meydanı’nda düzenlen etkinlikte yaptığı konuşmada skandala imza attı.

Soyer, “Yüz yıl önceydi. Bu toprakları yönetenler, gaflet, delalet hatta hıyanet içindeydi. Gençleri, kadınları, çocukları, geleceği hiç düşünmediler” diyerek Osmanlı’yı hain ilan ederken konuşmasında Yunan’ın adını dahi geçirmedi. Soyer’in açıklamalarına tepki gösteren AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, “Şehitlerimizin kanları ile vatan toprağı yaptığımız kuruluşun ve kurtuluşun şehri İzmir’de ecdada yapılan bu hakaretler Soyer’in gaflet ve dalalet içinde olduğunun göstergesidir” dedi.

Soyer’in aldığı talimatları yerine getirdiğini belirten Kırkpınar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Soyer onu oraya getirenlerden gelen talimatlarını bir bir yerine getiriyor. Gün geliyor İzmir için ayrı bir para, ayrı bir bayrak diyor. Kıbrıs’la ilgili ağıza alınmayacak laflar ediyor.  PKK’nın, HDP’’in yanında duruyor özerklik diyor. Onlarla birlikte gözyaşı döküyor. Aile yapımızı ahlaki erozyona uğratmak için akıl almaz faaliyetlerde bulunuyor. Başka tarım, başka para, başka bayrak, başka İzmir ve başka Türkiye mümkün diyor.  Bugün de kendi tarihimize küfrediyor. Ecdadımızı aşağılıyor. Başka bir ecdat başka bir tarih mümkün diyor. Yüzbinlerce Şehit vererek kurduğumuz Yeni Türkiye Cumhuriyet’inin banileri Başta gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun silah arkadaşları Osmanlı paşaları değiller miydi? Ülkemizin Cumhurbaşkanı ‘Bir gece ansızın gelebiliriz. İzmir’i unutmayın diyor’ Cevap CHP ve Soyer’den tamda bu günde 9 Eylül’de İzmir’den geliyor. 100 yıl önce denize dökerek zafer kazandığımız Yunanistan’a destek mesajı başka nasıl gönderilir ki? Soyer’in dediklerini en azılı düşmanlarımız bile demiyor. Bu karanlık zihniyetin şanlı ecdadımıza dil uzatması hadsizlik olmakla birlikte Soyer ve zihniyetini şiddetle kınıyoruz.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir