VALİ KÖŞGER; “İZMİR’DE AYRI ETNİK KÖKEN, FARKLI İNAÇLI İNSANLARLA BİRLİKTE YAŞAMAK BÜYÜK MUTLULUK”

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger; “ayrı etnik kökenlere, farklı inançlara ve kültürlere mensup insanlarla birlikte yaşamak büyük mutluluk.” Dedi.

İZMİR’İN KURTULUŞUNUN 100. YIL DÖNÜMÜNÜ MESAJI YAYINLADI

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger İzmir’in kurtuluşunun 100. Yıl dönümünde bir mesaj yayınlayarak kutladı. Vali Köşger’in mesajı şöyle: “Bugün ayrı etnik kökenlere, farklı inançlara ve kültürlere mensup insanlarla birlikte yaşamaktan büyük mutluluk duyduğumuz güzel İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü milletçe, hep birlikte gururla ve coşkuyla kutluyoruz. Kurtuluş Savaşı’mızın başlama ve bitiş yeri olan İzmir, aziz milletimizin kurtuluşuna giden yolda hep kritik adımların atıldığı bir şehir olmuştur. 100 yıl önce bugün üzerinde huzurla yaşadığımız topraklarda, dünyada emsaline pek rastlanmayacak bir direniş ve savunma sergilenmiştir. Nihayetinde cennet vatanın ebediyen Türk yurdu olarak kalması uğruna canlarını feda eden ecdadımızın tüm Anadolu’da verdiği kahramanca mücadeleyle emsalsiz bir zafer kazanılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet sürecek bağımsızlığının en sağlam temelleri; İzmir’de atılan ilk kurşunla ve Anadolu’dan süpürülen düşmanın İzmir’den denize dökülmesiyle atılmıştır.

Düşmana karşı başını dik tutan, bağımsızlığı, onuru ve vatanı uğruna çekinmeden canını ortaya koyan Hasan Tahsin’ler, Süleyman Fethi Bey’ler, Fahrettin Altay’lar, Yüzbaşı Şerafettin’ler ve daha nice kahramanın, düşmanları dahi kendilerine hayran bırakacak duruşları, aziz milletimizin vatan şuurunun eşsiz birer örneğidir.

Vatan sevgisi hayatlarından ve her türlü duygudan üstün olan ecdadımızın emaneti olan bu topraklara bugün bizler nasıl sahip çıkıyorsak, nice 100 yıllarda evlatlarımızın aynı şuur ve sadakatle sahip çıkacağından şüphe etmiyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, Hasan Tahsin’i, Süleyman Fethi Bey’i, Yüzbaşı Şerafettin’i, gazilerimizi ve adları bilinmeyen nice gizli kahramanı sonsuz minnet, şükran ve rahmetle yâd ediyorum.

İzmir’imizin kurtuluşunun 100. yıl dönümünü bir kez daha kutluyor, İzmirli hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir