AŞURE GÜNÜ DUASI MUHAREM 10.GÜNÜ OKUNUR

Bu sene 30 Temmuz 2022 günü Hicri 1444 yılına girildi. Muharem ayının 10.günü aşure günü denilir, ay boyjnca Tüm Türkiye’de aşure ikramları yapılır.

Dünya Tarihinde birçok önemli olayda bu ayda meydana gelmiştir. Muharrem ayının 10.gününün Yahudi, Hiristiyan ve İslam aleminde de ayrı ayrı bir önemi vardır oruçlar tutulur.

Aşure günü duası, aşure günü hangi dua okunur, aşure günü duası arapça yazılışı, türkçe meali

Aşure günü duası, Aşure günü hangi dua okunur?Muharrem ayının 10.günü olan Aşure Günü’nde Aşure günü duası okunur 3 gün oruç tutulur, kaza namazları kılınır bol bol tövbe estağfurullah denilir

AŞURE GÜNÜ DUASI, AŞURE GÜNÜ HANGİ DUA OKUNUR

Aşure günü duası arapça

Bismillâhirrahmânirrahîm. Elhamdü lillâhi rabbil âlemîn. Vessalâtü vesselâmü alâ sey-yidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmaîn. Allâhümme entel ebediyyül kadîmül hayyül kerîmül hannânül mennân. Ve hâzihî senetün cedîdetün es’elüke fîhel ismete mineşşeytânirra-cîm. Vel-avne alâ hâzihin nefsil emmârati bis-sûi. Vel-iştiğâle bi-mâ yukarribünî ileyke. Yâ zel-celâli vel-ikrâm. Bi-rahmetike yâ erhamer-râhimîn, Ve sallâllâhü alâ seyyidinâ Muhammedin vel alâ âlihî ve sahbihî ve ehl-i beytihî ecmaîn.

Aşure günü Türkçe meali 

Rahman ve Rahîm olan Allah’ın adı ile. Hamd, yalnızca âlemlerin rabbi kabul olan Allah’a mahsus olmaktadır. Salât ü selâm da Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e, ehl-i beytine ve tüm ashabına olsun. Ey allah’ım, sen ezeli, ebedi, hayy, hannân, kerîm, mennânsın. Bu gelen, yeni bir senedir. Ya Rabbim, kovulmuş olan şeytanın kötülüğünden bu sene muhafaza olmayı diliyorum ve içimde, bana şerri emreden nefsim ile mücadelemde yalnızca senden yardım istiyorum. Beni sana yaklaştırabilecek meşguliyetleri bana nasip et, ey ikram sahibi ve celâl olan Rabbim. Rahmetin ile ey merhametlilerin en merhametlisi olan, efendimiz Hz. Muhammed-sallâllâhu aleyhi ve sellem-’e, Hz. Muhammed’in âline, ashabına ve tüm ehl-i beytine salât olsun.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir