EİB’DEN DÜNYADAKİ KRİZE KARŞI ALMANYA’DA ORGANİK BİOFACH FUARI

Dünyanın en büyük krizine karşı çözüm organik tarım Organik tarıma geçiş, bütün AB ülkeleri için stratejik bir karar   Ekolojik üretici ve ürünlerin yaygınlaşmasını odağına alan dünyanın en büyük organik gıda ve doğal ürünler fuarı BioFach, 31’inci kez 26-29 Temmuz 2022 tarihleri arasında Almanya’nın Nürnberg kentinde düzenlendi. Biofach Organik Gıda Ürünleri Fuarı’nda Türkiye milli katılım organizasyonu 25’inci kez Türkiye’de organik sektöründe koordinatör birlik olan Ege İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirildi.
 94 ülkeden toplamda 2 bin 276 firma iştirak etti 
Türkiye’nin uzun yıllardır Biofach Organik Gıda Ürünleri Fuarı’nda yerini aldığı bilgisini veren Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi sözlerine şöyle devam etti: “Biofach Organik Gıda Ürünleri Fuarı’nın 25 yıldır milli katılımını organize ediyoruz. Fuara Türkiye milli katılım dahilinde 17 firmamız yer alırken, bireysel olarak toplam 22 firma ve Türkiye’den toplam 39 firma fuara katılım sağladı. Dünya genelinde ise 94 ülkeden toplamda 2 bin 276 firma iştirak etti. Organik gıdada ve tekstil sektöründe organik pamuk, organik kumaş, organik kıyafet üretiminde Ege Bölgesi öncü konumda. Firmalarımız ürünlerini Almanya ve dünyanın dört bir tarafından gelen ithalatçılara sunma fırsatı elde etti, iş görüşmeleri gerçekleştirdi. Gelecek yıllarda potansiyelimizi daha fazla ortaya koyabilmek adına ihracatçı firma ve Türkiye standını artırmayı hedefliyoruz.”
TÜRKİYE MİLLİ STANDI
Fuara 17 firma ile katılan EİB, 12 Hol’den oluşan fuar alanında Hol 4’de net 470 m2’lik bir alanda yer almıştır.   
1998’den beri Milli Katılım Organizasyonları yine Genel Sekreterliğimizce gerçekleştirilen fuara, 1998 yılında 20 bin 500 ziyaretçi gelip ve 53 ülkeden bin 267 firma katılırken fuar giderek büyümüş ve 2020 yılında fuara 110 ülkeden 3 bin 738 firma katılmış ve ziyaretçi sayısı 140 ülkeden 48 bini aşmıştır.
Fuarda organik ürünler konusunda uzmanlar eşliğinde 100 kadar aktivite gerçekleştirilmektedir. (workshoplar, sempozyum ve müzakereler vb.) Biofach’ın patronluğunu yapan IFOAM (International Federation of Agricultural Movements) tarafından sürdürülen “BioFach Congress” Programına yoğun bir katılım gerçekleştirilmektedir.
Türkiye Marka standında ünlü şef İbrahim Önen’in sunumunda Türk ürünleriyle hazırlanan geleneksel Turk mutfağı fuar ziyaretçilerine ikram edilmiştir.
 
Katılımcı firmalar 
 
1          Armada Gıda Tic. San. A.Ş.
2          BİYO-SAM ORGANİK TARIM NAKLİYE GIDA İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
3          BOYRAZOGLU TARIM TICARET SANAYI LTD STI
4          FINE FOOD GIDA SAN. VE TİC. İHR. İTH. A.Ş.
5          IŞIK TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ ve TİCARET A.Ş
6          K.F.C. GIDA TEKSTIL SANAYI ITHALAT IHRACAT YATIRIM A.S.
7          KALKAN SEB.MEY.HAY.NAK.TUR.İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ
8          KIRLIOĞLU TARIMSAL ÜRÜNLER GIDA İNŞAAT SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
9          MAPEKS GIDA VE SANAYI MAMULLERI IHRACAT VE TIC A.S.
10        NIMEKS ORGANICS
11        Osman Akça Tarım Ürünleri İth. İhr. San. ve Tic. AŞ
12        ÖZGÜR TARIM ÜRÜNLERİ İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
13        Pagmat Pamuk Tekstil Gıda San. ve Tic. A.Ş.
14        SANEKS KURU İNCİR İŞLEME VE TİC.A.Ş.
15        SEYRANİ AGRO GIDA SAN.DIŞ.TİC.LTD.ŞTİ
16        Tunay Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.
17        YAVUZ İNCİR GIDA TARIM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir