ÜLKÜ OCAKLARI İZMİR BAŞKANI YILDIZ, 15 TEMMUZ MİLLİ MÜCADELEMİZİN SON HALKASI

İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Soner Erkan Yıldız, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü içşn “Milli Mücadelemizin Son Halkasıdır, Atatürk’ün Emanetinin Başında Nöbetteyiz” Dedi.

İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Soner Erkan Yıldız, “15 Temmuz yüz yıl önce başlayan milli mücadelemizin son halkası, Türk Milletinin binlerce yıllık bağımsızlık karakteri ve emperyalizme karşı vermekte olduğumuz kararlı mücadelenin destanlaşan tarihidir. Ruhunu, inancını ve milletini satanlara kanımızla verdiğimiz cevap Cumhuriyetimize bağlılığımızın göstergesidir” dedi.

İzmir Ülkü Ocakları Başkanı Soner Erkan Yıldız “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” ile ilgili bir açıklama yaptı. Yıldız açıklamasında Ülkücü Türk Gençliğinin Lider Devlet Bahçeli’nin gösterdiği hedefe Atatürk ve Cumhuriyet ilkelerine bağlı kalarak sonsuz dek yürüyeceğini ifade etti. Ülkücü Türk Gençliği olarak “Yozlaşan tüm anlayışları, Türk gençliğini milli şuurdan uzaklaştıran bütün cemaat ve grupları reddediyoruz. Batının sömürgeci anlayışının yuvalandığı Türklüğü hiçe sayan, bölücü, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı bütün yapıların karşısındayız. Bu irade ve kararlığımızla Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın talimatlarından bir an olsun ayrılmadan vatan nöbetindeyiz” açıklamasını yaptı.

ATATÜRK VE 15 TEMMUZ VURGUSU

Cumhuriyet’in Atatürk tarafından Türk Gençliğine emanet edildiğini de sık sık vurgulayan Başkan Soner Erkan Yıldız, “çelikten irademizle ve vazgeçemeyeceğimiz yeminimizle Atamızın emanetine sahip çıkıyoruz. Bu yoldan da bir adım dahi geri adım atmayacağız. Atamızın emaneti şerefimiz ve namusumuzdur. Ülkücü Türk Gençliği olarak Ayyıldızlı Albayrağın altında Türk Milleti, Türk Devleti ve Türk Vatanı için her türlü mücadeleye hazırız.  15 Temmuzda Türk Milliyetçileri olarak Liderimizin emrinde ortaya koyduğumuz şanlı mücadelede bunun göstergesi olmuştur”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir