BORNOVA BELGEM’DE LGS BAŞARISI

Bugüne kadar binlerce öğrenciye ücretsiz eğitim desteği vererek lise ve üniversite sınavlarına hazırlanmalarına yardımcı olan Bornova Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (BELGEM), 2022/2023 döneminde de Liseye Geçiş Sınavı’nda ( LGS)  elde ettiği başarı ile yüzleri güldürdü. Buna göre tercihte bulunan öğrencilerin çoğu iyi liselere yerleşmeye hakı kazandı.

Bu yılki LGS’ye giren 8. sınıf öğrencilerinden 474’ü, sonuçların açıklanmasıyla birlikte tercihlerini yaptı. 102 öğrenci de nakil süreçlerinde şansını deneme ya da özel okullara yönlenme kararı aldı. Öğrencilerden 3’ü Fen liselerine, 312’si Anadolu liselerine, 2’si Spor Lisesi’ne, 157’si de Mesleki ve Teknik Anadolu  liselerine yerleşti.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ,  verdikleri emek için öğrencileri tebrik ederek, “Öğrencilerimiz başarılarıyla gurur duyuyoruz. Hepsini ayrı ayrı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Bornova Belediyesi olarak eğitime her alanda destek veriyoruz. Uzman kadromuzla her zaman Borovalı öğrencilerin yanında yer aldık.

Yeni dönem kayıtları devam ediyor

BELGEM’ in yeni dönem kayıtları 18 Ağustos 2023 tarihine kadar devam edecek. Başvurular basvuru.bornova.bel.tr adresinden alınacak.

Eğitimden okul dışında başka bir kurumdan yardım almayan 7-8-10-11 ve 12. Sınıflar ile mezun öğrenciler yararlanabilecek.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir