GENÇ SANAYİCİLERİ KULÜBÜ GENÇ YATIRIM FONU : BİR MİLYON EURO

Genç Sanayiciler Kulübü’nden “Genç Yatırım Fonu” sermayesi 1 milyon Euro

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) 2. Kuşak temsilcilerinin kurduğu Genç Sanayiciler Kulübü, aralarındaki işbirliğini arttırmak, yeni yatırımlara imza atmak için “Sermaye Birliği” kurdu. Sermaye Birliğinin talep toplaması 13 ekim 2023 tarihinde son bulacak. Birliğin sermayesi 1 milyon Euro olarak belirlendi.

Türkiye’nin en modern ve altyapısı en gelişmiş osb’leri arasında yer alan İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren 2. Kuşak sanayicilerin kurduğu Genç Sanayiciler Kulübü, yeni bir yatırıma imza atıyor. Sermaye Birliğinin “Genç Yatırım Fonu”  adlı oluşumunda amaç 1 milyon Euro’luk sermaye toplamak. Her bir hissenin 10 bin Euro olacağı birliğe katılanlar, 3 yıl dolmadan ayrılmak istemeleri halinde hisselerini geri alamayacaklar. Sermaye Birliği ile yeni çok ortaklı yatırımlar hedefleniyor.

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi 607 fabrikada 50 bin çalışanı ile 22 farklı sektöre yönelik 8 milyar dolarlık üretim, 2,5 milyar dolarlık ihracat 1,5 milyar dolarlık ithalat yapılan Türkiye’nin en önemli sanayi bölgelerinden biri. Geçen yıl İAOSB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Cenk Karace’nin öncülüğünde geçen ay bölgede faaliyet gösteren firmaların 2. Kuşak yöneticilerinin üye olduğu Genç Sanayiciler Kulübü kuruldu. Kulübün kuruculuğu görevini Özdersan Deri Makinaları 2. Kuşak Temsilcisi Murat Özbek üstlendi. 25-45 yaş aralığındaki 2. Kuşak yaklaşık 50 sanayici kulüp bünyesinde yer alıyor. 

Bölgenin gelişimine vizyonu ile katkıda bulunmayı amaçlayan Genç Sanayiciler Kulübü, ilk önemli projesini de hayata geçirmeye hazırlanıyor. Yenkur Mobilya Ürünleri Tic. ve San. A.Ş., Ödüyo Finansal Teknoloji A.Ş. ve Egebimtes Bilgi Teknolojileri A.Ş.’nin desteği ile biraraya gelen Genç Sanayiciler Kulübü, Sermaye Birliği kurma kararı aldı. Birlik ile her bir hissesi 10 bin Euro olan, toplam 1 milyon Euro sermayeli çok ortaklı bir oluşum hedefleniyor. Sermaye Birliği ile Genç Sanayiciler Kulübü’nün kuruluş amacı olan, İAOSB mensupları arasındaki iş birliğinin, dayanışmanın ve etkileşimin artması, genç sanayicilerin yenilikçi fikirlerinin öne çıkarılması ve üretimin gelişmesine sağladıkları katkının arttırılması, yeni yatırım projelerinin hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir