DEVA PARTİLİ ÖSEN, MUĞLA, AYDIN İLE BÖLGE TURUNA DEVAM

Deva Partisi İzmir Milletvekili Ösen’den bölge ziyaretlerine Muğla ile devam

DEVA Partisi İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, partisinin Muğla İl Teşkilatına ziyaret düzenledi. DEVA Partisi Muğla İl Başkanı Emrah Çay’ın da katıldığı toplantıda, il ve ilçe teşkilat üyeleriyle bir araya gelen Milletvekili Ösen, parti yetkilileriyle gündeme dair istişarelerde bulundu. İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, Deva Partisi Muğla İl Teşkilatıyla bir araya geldi. Gündeme dair konuların istişare edildiği toplantıya Muğla İl Başkanı Emrah Çay ve teşkilat üyeleri katıldı. DEVA Partisi Muğla İl Sorumlusu olan Milletvekili Ösen, 28. Yasama döneminde Muğla’nın sesini meclise taşıyacaklarını belirterek “Partimizin Aydın, Muğla, Antalya ve İzmir il sorumluluğu görevim kapsamında ziyaretlerimize devam edeceğiz. Milletvekili çıkarmadığımız illerimizin sorunlarını, il teşkilatlarımızla müzakere edecek ve vatandaşlarımızın sesini Yüce Meclisimizde duyuracağız” dedi. Muğla ilinin sorunlarına dair teşkilat üyelerinden bilgi alan Ösen, bir sonraki ziyaretini ilerleyen günlerde Antalya’ya düzenleyeceğini bildirdi.

ÖSEN, AYDIN’DA

DEVA Partisi İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen Aydın’da : “Yüce Meclisimizde Aydın’ın Sesi Olacağım”

DEVA Partisi İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, partisinin Aydın İl Teşkilatına düzenlediği ziyarette Aydın İl Başkan Vekili Hakan İşler ile basın mensuplarının sorularını yanıtladı.  Aydınlıların sorunlarını meclise taşıyacağını belirten Milletvekili Ösen, Aydın’ın turizm potansiyeli konusunda da önemli açıklamalarda bulundu.

DEVA Partisi İzmir Milletvekili Seda Kaya Ösen, Aydın İl Başkanlığına düzenlediği ziyarette Aydın İl Başkan Vekili Hakan İşler ile basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Partisinin Aydın İl Sorumlusu olarak görev alan Milletvekili Ösen, 28. yasama döneminde Aydın’ın da milletvekili olacağını ifade ederek “Aydın İl Teşkilatımızla el ele verip vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için çalışacağız. Bu süreçte esnaflarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla istişare edecek ve vatandaşlarımızın sesini Yüce Meclisimizde duyuracağız.” dedi.

“Aydın, sezonsuz ve sürdürülebilir turizm için zengin kaynaklara sahiptir” Aydın’ın turizm potansiyeline dikkat çeken Ösen “Arkeoloji ve tarımsal üretim imkanlarıyla eşsiz değerler sunan ilimiz, gerekli yatırımlar yapılması halinde 12 aya yayılan sezonsuz ve sürdürülebilir turizmin önemli örneklerinden biri olabilecektir” dedi. DEVA Partisi Kültür, Sanat ve Turizm Koordinatörlüğü görevini de yürüten Milletvekili Ösen, Aydın’ın tarihi ve kültürel değerlerinin zenginliğine dikkat çekerek “Ülkemizin önemli tarım topraklarına ve turizm destinasyonlarına sahip Aydın, aynı zamanda çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapması nedeniyle dünyanın en önemli lokasyonlarından biri olagelmiştir. Nitekim ilimiz UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Aphrodisias Antik Kenti ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan Priene Arkeolojik Alanıyla dünya mirasına ev sahipliği yapmaktadır. Daha nice tarihi ve kültürel değerler, açığa çıkarılmayı beklemektedir. Restorasyon çalışmaları ve arkeolojik araştırmalarla bu tarihi ve kültürel bölgelerin dünya mirasına kazandırılması ve sahip olduğu zengin mirası gözler önüne sermesi; ülkemizin uluslararası konumuna değer kazandıracak ve bölge halkına önemli ekonomik katkılar sunacaktır. Bununla birlikte ülkemizde eğitim turizminin yok denecek kadar az olduğu bilinmektedir. 2023 yılının ilk çeyreğinde eğitim amacıyla ülkemize gelen yurtdışı kaynaklı ziyaretçi oranı %0.8’lik dilimle oldukça düşük seyretmektedir. Aydın ilimiz sahip olduğu tarihi ve kültürel değerleriyle uluslararası pek çok öğrencinin eğitim ve staj amaçlı ilgisini çekebilecek potansiyele sahiptir” dedi

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir