GENEL İŞ SENDİKASI’NDAN İŞ YAVAŞLATMA EYLEMİ

Genel-iş Sendikası, iş yavaşlatıyor, Balıkesir Belediye işçileri kadro talebi için iş yavaşlatıyor

DİSK/Genel-İş Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Ovalı, Hükümetten kadro ve ilave tediye haklarının verilmesi, ücretlerde iyileştirme, belediye şirket işçilerine uygulanan ayrımcılığı son verilmesi ve ücretlerdeki gelir vergisi kesintisinin düşürülmesi talebi ile örgütlü oldukları işyerlerinde 11 Temmuz da iş yavaşlatacaklarını açıkladı. Eylemin görev yaptıkları belediyeler ile ilgili değil, daha önce öğretmenlerin ve sağlık emekçilerinin yaptığı gibi hükümete seslerini duyurabilmek için olduğunu ifade etti.

DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan’ın önceki gün yaptığı 11 Temmuz’da bir günlük iş yavaşlatma eylemi açıklamasının ardından Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Ovalı da, Türkiye genelinde olduğu gibi Balıkesir’de de Genel-İş olarak örgütlü oldukları işyerlerinde 11 Temmuz Salı günü bir günlük yavaşlatma eylemi yapacaklarını açıkladı.

Başkan Ovalı, belediye işçilerinin sesini yükseltebilmek için  “Ücretlerde iyileştirme, belediye şirket işçilerine uygulanan ayrımcılığı son verilmesi, kadro ve ilave tediye haklarının verilmesi ve ücretlerdeki gelir vergisi kesintisinin düşürülmesi talebi ile Balıkesir genelinde örgütlü oldukları işyerlerinde 11 Temmuz’da iş yavaşlatacaklarını söyledi.

Başkan Ovalı yaptığı açıklamada şöyle dedi,

Tüm belediye işçilerini 4 ana talebimiz etrafında mücadele etmeye çağırıyoruz.

• İnsanca yaşayacak bir ücret için tüm ücretler iyileştirilmelidir!

• Belediye şirket işçilerine uygulanan ayrımcılık son bulmalıdır!

• Kadro ve ilave tediye haklarımız derhal verilmelidir!

• Vergide adalet sağlanmalı ücretlerdeki gelir vergisi kesintisi düşürülmelidir!

Belediye işçileri olarak sesimizi yükseltelim.  Taleplerimiz için hep birlikte mücadele edelim ve kazanalım. Genel Başkanımızın duyurduğu, yukarıda saydığımız 4 ana talebimiz etrafında Balıkesir İşçilerini 11 Temmuz 2023 Salı günü iş yavaşlatmaya davet ediyoruz.

Yapacağımız eylemin tek temel amacı bugüne kadar ötelenen belediye şirket işçilerinin ve belediye işçilerinin haklarının tam olarak verilmesi için kamuoyunda farkındalık yaratılmasıdır. Yapacağımız eylem Belediyelere karşı bir eylem olmamakla birlikte kadro hakkımızı verecek, ücretlerimizi düzenleyecek olan siyasal iktidarın gözünü kendini ötelenmiş hisseden Belediye işçilerinin üzerine odaklamaktır.

Bunun için 11.07.2023 Salı günü iş yavaşlatarak çalışacağız. İşimizin başına gideceğiz ama hükümet tarafından verilmeyen kadro hakkımızı işimizi yavaşlatarak arayacağız.

Balıkesirli hemşerilerimizin sağlık, cenaze gibi hizmetlerini sekteye uğratmayacağız. Ancak öğretmenlerimiz ve sağlık emekçilerimizin daha önce yaptığı gibi kadro, kıdem tazminatı, vergide adalet, iş barışı, insanca yaşayacak bir ücret gibi emek Konularında sesimizi daha yüksek bir şekilde duyurulabilmek istiyoruz.

Bu sebeple yukarı da saydığımız 4 ana unsurda destek için hemşerilerimizi de siyasal düşünce gözetmeksizin yanımızda görmek istiyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir