HAYALİ İDDİALAR : İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama yayınlandı.

Açıklamada: “Bir basın kuruluşunda yer alan, İzmir’de yolcu taşımacılık faaliyeti gösteren ticari araç grupları için düzenlenen Çalışma İzin Belgesi (Ruhsat) veya Güzergâh İzin Belgesi ücretlerinde fahiş fiyat artışı yapıldığı iddiası gerçekleri yansıtmamaktadır.

Son yıllarda yaşanan ekonomik krize bağlı olarak genel fiyat artışlarının yanı sıra makine-teçhizat (kart basım cihazı bakım onarım ve boş PVC kart) giderleri de ciddi oranlarda yükselmiştir. Bu durum, hizmet bedellerinde artışı zorunlu hale gelmiştir. Bu çerçevede belediyemiz tarafından merkezi idarenin açıkladığı enflasyon verilerine göre hazırlanan ücret cetveli, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine esnafımızın çıkarı gözetilerek, Türkiye’nin diğer metropollerinin de altında belirlenmiştir.

Hayali iddialar

Söz konusu haberde Lüks Taksi Çalışma İzin Belgesi ücretinin 30 TL iken 1000 TL’ye çıkarıldığı iddia edilmektedir. Oysa bu belge ilk kez meclisimize sunulmuş ve yeni belge olarak ilk kez kod açılmıştır.

Yine Bisiklet Plakası Tescil Ücreti’nin 30 TL’den 200 TL’ye, “Çalışma İzin Belgesi”nin de 15 TL’den 75 TL’ye çıkarıldığı iddia edilmiştir. Bisiklet için yapılan fiyat revize işlemi sadece ticari amaçlı bisiklet kiralayan firmalara yöneliktir ve bu firmalara ait bisikletlerin tescilli için uygulanmaktadır.  Vatandaşlarımıza veya bireysel bisiklet kullanıcılarına yansıyan herhangi bir tarife yoktur.” Şeklinde iddialara karşı cevap verildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir