TÜRK KIZILAY’I BAYRAMDA İHTİYAÇLI AİLELERİN YANINDA

Türk Kızılay İzmir İl Şubesi bayramda da ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam ediyor

Türk Kızılay İzmir İl Başkanı Kerem Baykalmış, Kurban Bayramında hayırseverlerin bizlere vekâlet aracılığı ile verdiği kurbanlıklardan yapılan kavurmaların, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik dağıtımların başlatıldığını söyledi.

İl Başkanı Baykalmış, “ Türk Kızılay’ının vekâletle kurban kesme modeli amacına ve kuralına uygun bir modeldir. Vekâlet sahipleri için kurbanlar veterinerlerin, din görevlilerin ve noter huzurunda kesilir. Kesilen etler Et ve Süt Kurumu depolarında kavurma haline getirilir ve yıl içinde şubelerimiz tarafından ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıtımı yapılır. Türk Kızılay’ının Kurban kavurmaları olarak şubemize gönderilen kurban kavurmasını, personelimiz ve gönüllü üyelerimiz aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine geçen yıllarda da olduğu gibi dağıtımının yapılmasına başladık.” şeklinde konuştu.

Ayrıca evlere yapılan ziyaretlerde yer alan Türk Kızılay İzmir İl Yöneticisi Semra Aydın, ”İyilik ordusunda yer alan gönüllerimiz ile kapı kapı gezerek, gönüllülüğün güzelliğini hissettiren güzel bir çalışmaya hep birlikte tanıklık ettik. Destek veren tüm gönüllü arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Bunun gibi yapacağımız tüm faaliyetlerimize destek vermek isteyen herkesi şubemize davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir