İZTO’’LU ÖĞRENCİLERDEN DEBREMZEDELERE UMUT SERGİSİ

İZTO’da “umut” sergisi Öğrencilerden depremzedelere destek

Resim Öğretmeni Tülay Apaydın tarafından kurulan Apeas Sanat’ın öğrencileri tarafından hazırlanan “Umutlar Sanatla Yeşerecek” Karma Sergisi, İzmir Ticaret Odası Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluştu.

29 Mayıs-1 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen sergiden elde edilen gelir, İzmir’deki 36 kurumun işbirliğiyle Kahramanmaraş merkez üslü depremlerde zarar gören vatandaşlara destek için başlatılan “İzmir Yardıma Koşuyor” kampanyasına bağışlandı.

Sergide 3 yaşından 60 yaşa kadar pek çok farklı yaş grubundan öğrencinin eserlerinin yer aldığını belirten Apeas Sanat’ın kurucusu Tülay Apaydın, “Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle sanatın her yarayı iyileştireceğine inanarak yola çıktık. Okul öncesi resim öğretmenimiz Tülay Çil, Mozaik öğretmenimiz Melisa Mostar, Seramik öğretmenimiz Pınar Dündar ve Heykel öğretmenimiz Yasemin Selvi  öncülüğünde eğitim gören öğrencilerimiz eserlerini depremzedelerimize yardım için sergilediler. Çorbada tuzumuz olmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu anlamlı sergide bizlere kapılarını açan İzmir Ticaret Odası’na çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir