ELEKTRİKLİ Mİ ? PORSCHE Mİ? PORSCHE MİSSİON E İLK KEZ İZMİR’DE

Porsche Mission E ilk kez İzmir FairFuar Alanı’nda fotoğraflandı.

İzmir’de Wenergy Clean Energy Expo ( 9-11 Mayıs 2023 )Temiz Enerjisi Teknolojileri Fuarı’nda görüntülendi Porsche Mission E’nin “üretim aşamasında” bir versiyonuna ait olduğu iddia edilmişti. Model daha çok Porsche’nin dört kapılı Panamera modeline benziyor.

Porsche İcra Kurulu Başkanı Oliver Blume, kısa bir süre önce Mission E’nin 2019 yılının sonuna kadar satışa sunulacağını doğruladı. Şirketin patronu aracın fiyatını açıklamadı ancak 80.000$ civarında bir fiyatı olan giriş seviyesi Panamera’ya yakın olacağını da iddia ediliyordu!

Porsche Mission E, şirket tarafından paylaşılan bilgilere göre 0’dan 100 km/s hıza 3.5 saniyeden daha kısa sürede ulaşabilecek. Aracın en yüksek hızının ise 250 km/s’den fazla olacağı ifade ediliyor. Otomobilin pili yaklaşık 530 km menzil sunarken, 15 dakika içinde %80 oranında şarj edilebilmesini sağlayan hızlı şarjı destekleyecek. Otomobilde kullanılacak bataryaların Hitachi tarafından üretildiği ve 500 – 530 kilometre civarı bir menzil sağlayacağı konuşulanlar arasında yer aldığı da iddialar arasında yer alıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir