VARTO’DA YAŞANANLAR KAFKAF BELGESELİ’NİNDE

Varto’da meydana gelen depremde yaşananlar, KAFKAF Belgeseli’nin Türkiye Prömiyerine Çiğli Belediyesi evsahipliği yaptı.

Çiğli Belediyesi, 1966 yılında Varto’da meydana gelen depremde yaşananları anlatan KAFKAF belgeselinin Türkiye Prömiyerine ev sahipliği yapacak. Gösterimin ardından AKUT Vakfı Başkanı Nasuh Mahruki ve usta oyuncu Ali Sürmeli izleyicilerle buluşacak.

KAFKAF belgeselinin Türkiye Prömiyerine ev sahipliği yaptığı Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt salonu, İzmir Milletvekili ve adaylarıyla, vatandaşların yoğun ilgisiyle gerçekleşti.

Avrupa’nın önde gelen festival ve salonlarında özel gösterimler ile seyircisiyle buluşan Metin Dağ’ın yönetmenliğini yaptığı KAF KAF belgeselinin Türkiye Prömiyeri Çiğli Belediyesi’nin ev sahipliğinde 2 Mayıs Salı günü, Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Salonu’nda yapılan gösteri ve söyleşi ile seyirciyle buluştu.

Başkan Gümrükçü: “Tüm İzmirlilerin”

Tüm İzmirlileri KAF KAF belgeselinin Türkiye Prömiyeri öncesi konuşan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “19 Ağustos 1966’da Varto’da meydana gelen büyük depremde yaşanan acıların ve sonrasında yaşanan trajedilerin anlatıldığı KAF KAF belgeselinin Türkiye Prömiyerine ev sahipliği yapıyoruz. Yıkılan Varto’da hayatta kalanların dünyanın dört bir yanına göç ederek sürdürdüğü trajik yaşam hikayelerine tanıklık etmek isteyen herkesi bu anlamlı gecede bizlerle birlikte olması çok anlamlı. Bu vesileyle belgeselin yönetmenliğini yapan Metin Dağ başta olmak üzere emeği geçenleri tebrik ediyor, kısa süre önce Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok çevre ilde yıkıma sebep olan depremlerde yaşamını yitiren yurttaşlarımızı rahmetle anıyorum” diye konuştu

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir