RAMADA ENCORE BY WYNDHAM İZMİR, UNESCO SÜRDÜRÜLEBİLİR SEYEHAT SERTİFİKALI

Güney: Sürdürülebilir turizm kriterlerini uygulamaya kararlıyız

Ramada Encore by Wyndham Izmir Oteli, ülkemizde “UNESCO Sürdürülebilir Seyahat Taahhüdü’nü imzalayan ve sertifika verilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Sürdürülebilir Turizm 1. Aşama Belgesi alan ilk otellerden biri oldu.

Turizm hedeflerine ulaşılmasında sürdürülebilir turizm kriterlerinin önemli olduğunu belirten Ramada Encore by Wyndham Izmir Oteli Genel Müdürü Güner Güney, “Doğaya, çevreye, topluma karşı sorumluluğumuzun farkındayız. Sürdürülebilir turizm kriterlerini uygulamaya kararlıyız” dedi.

UNESCO ve Expedia Group işbirliğiyle yürütülen UNESCO Sürdürülebilir Seyahat Taahhüdü, küresel olarak sürdürülebilir seyahati, toplum dayanıklılığını ve mirasın korunmasını teşvik etmeyi amaçlıyor. Taahhüdü imzalayanlar, işletmeleri için sürdürülebilir uygulamalar hakkında bilgi edinebiliyor ve geleceğin gezginleri için olumlu değişiklikler sağlayabiliyor. UNESCO Sürdürülebilir Seyahat Taahhüdü “topluluk katılımı”, “enerji tasarrufu”, “suyu koruma”, “atık azaltma” ve “tek kullanımlık plastiklerin azaltılması” gibi temaları içeriyor. Sürdürülebilirliği hedefleyen, ancak yeşil sertifikaya ulaşamayan küçük ve bağımsız oteller, iyileştirme taahhüdüne ücretsiz ve kolay katılabiliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın Türkiye Sürdürülebilir Turizm Endüstri Kriterleri etkili bir sürdürülebilir yönetimin gösterilmesini öngörüyor. Türk turizm sektörünün sürdürülebilir büyümesini sağlamak ve sektörün tüm paydaşlarının katılımıyla ortak bir anlayış geliştirmek üzere oluşturulan kriterlerin uygulanması zorunluluğu bulunuyor. “Sürdürülebilirlik yönetim sistemi”, “yasal uyum”, “raporlama ve iletişim”, “personel katılımı”, “müşteri deneyimi” alanındaki kriterlere uyum gösterdiği belirlenen kuruluşlar Sürdürülebilir Turizm 1. Aşama Belgesi almaya hak kazanıyor.

Ramada Encore by Wyndham Izmir Oteli, ülkemizde UNESCO Sürdürülebilir Seyahat Taahhüdü’nü imzalayan ve sertifikalandırılan, ayrıca Türkiye Turizm Standardı uyarınca RoyalCert Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri AŞ tarafından verilen Sürdürülebilir Turizm 1. Aşama Belgesi alan ilk kuruluşlardan biri oldu. Daha önce “Türkiye’nin Güvenli Turizm Sertifikası”, “Turuncu Çember Sertifikası”, “Bisiklet Dostu Konaklama Tesisi Belgesi”, “Güvenli Seyahat Pulu” (SafeTravels Stamp) aldıklarını hatırlatan Ramada Encore by Wyndham Izmir Oteli Genel Müdürü Güner Güney, şu görüşleri dile getirdi:

“Turizm hedeflerine ulaşılmasında sürdürülebilir turizm kriterlerinin yerine getirilmesi giderek önemli hale geliyor. Doğaya, çevreye, topluma karşı sorumluluğumuzun farkındayız, Yerel kültürü ve doğal çevreyi korumayı önemsiyoruz. Bu nedenle UNESCO Sürdürülebilir Seyahat Taahhüdü’nü imzaladık ve sertifikalandırıldık. Sürdürülebilir Turizm 1. Aşama Belgesi’ni almamız da Türkiye Sürdürülebilir Turizm Endüstri Kriterleri’ne sadakatimizi, duyarlılığımızı ve uyumumuzu ortaya koyuyor. Sürdürülebilir Seyahat Taahhüdü Sertifikası’nın gereklerini en kısa sürede yerine getireceğiz. Sürdürülebilir Turizm 1. Aşama Belgesi’nin gereklerini eksiksiz uygulayacağız.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir