ULUSLARARASI SIFIR ATIK GÜNÜ ÖĞRENCİLERE FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Ege Orman Vakfı tarafından “30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü Buluşması” düzenlendi.  İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi ve Karabağlar Belediyesi  iş birliği ile düzenlenen buluşma Ege Orman Vakfı Sıfır Karbon Noktası Eğitim Merkezi’nde gerçekleşti.

Buluşmada destek veren kurumlarla birlikte ilkokul ve ortaokul düzeyinde öğrencilere sunumlar, dramalar, geri dönüşüm atölyeleri ve etkinlikler düzenlendi.

Ege Orman Vakfı yetkilileri; “Atık yönetiminin bertarafı ve geri dönüşümü, çevrenin ve ekolojik dengenin korunmasında en önemli kriterlerden biri olup bu yüzyılda ele alınması gereken en büyük küresel sorunlardan biridir. Sıfır atık kavramının en temel eğitimden başlayarak öğretilmesi gerekir. Bu sebeple anasınıfı, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerini hedef alan, okullarda sıfır atık bakış açısı geliştirilmelidir. 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü Buluşması’nı, Paris Anlaşması ve 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi hedeflerine ulaşmak için, atık oluşumunu önleme, azaltma, geri dönüşüm ve yeniden kullanım yollarını yaygınlaştırmak üzere okulların katılımıyla düzenledik. Sıfır atık yaklaşımını teşvik etmek ve daha kapsamlı tanınması ve uygulanması için iyi uygulamaları gün boyunca öğrenciler ile paylaşarak farkındalıklarını arttırdık. Bize destek veren ve katılan tüm çözüm ortaklarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir