BORONOVA’DAKİ İFTARDA ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARI DA BULUŞTU

BORNOVA’DAKİ BİN KİŞİLİK İFTARA ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARI DA KATILDI

Ramazan ayı boyunca mahallelere her gün iftar öncesi bin kişilik sıcak yemek dağıtımı yapan Bornova Belediyesi, Çamdibi’nde bin kişilik iftar sofrası kurdu. Ramazan ayının birlik ve beraberlik ruhuna uygun bir şekilde geçen iftar yemeğine katılan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ,  tüm masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti. Hatıra fotoğrafı çektirdi.

Birlik ve beraberliğin her zaman sürmesi gerektiğini ifade eden Başkan İduğ, “Vatandaşlarımızla gönül köprüleri kurmaya devam ediyoruz”dedi.

ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIDA İFTARDA

Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Tesisleri’nde Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ev sahipliğinde gerçekleşen iftar programına CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, İzmir Büyükşehir Belediyesi önceki dönem başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP Milletvekili adayı Altan İnanç,  önceki dönem Milletvekilleri Aslan Savaşan ve Murat Koç, Bornova Belediyesi önceki dönem başkanlarından Cengiz Bulut,  Bornova Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HUZUR, HOŞGÖRÜ VE BARIŞ

Bornovalılar ile aynı sofrada buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “ Ramazan ayı birlik beraberliğin olduğu, dostluğun olduğu, paylaşmanın olduğu bir ay. Ben de bugün sizlerle birlikte olduğum için çok mutluyum.Herkesin Ramazan Bayramı’nı kutlar, huzur, hoşgörü ve barış getirmesini temenni ederim”dedi.

4500 ÇADIR

2023 yılının 100 yılın felaketi ile başladığını hatırlatan Başkan Mustafa İduğ, “15 milyon 500 bin insanı etkileyen, 50 bini aşkın kişinin hayatını kaybettiği bir felaket yaşadık. 6 Şubat Depremi herkesi üzüntüye boğdu. Ancak sadece üzülmek yetmiyor. Oradaki insanlara destek olmak gerekiyor. Bornova Belediyesi olarak Çin’den 4 bin 500 çadır getirttik. Malatya, Hatay, Maraş, Adana depremin etkilediği illere çadır kentler kurduk. Bu uzun bir süreç. Bizim ekiplerimiz hala çadırkentte görev yapıyor. Bu konuda destek olan tüm ekip arkadaşlarıma, lojistek veren herkese  ve Bornovalılar’a çok teşekkür ederim”diye konuştu.

İftar etkinliğine katılan Kamil Okyay Sındır, Aziz Kocaoğlu, Altan İnanç,  Aslan Savaşan, Murat Koç, ve Cengiz Bulut’ta Ramazan bayramı öncesi herkesi biraraya toplayan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’a teşekkür ederek, herkesin bayramlarını kutladı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir